Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

FEYENOORD - DRITA

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi

Paraqitja fantastike s’mjafton, Drita eliminohet nga Feyenoordi


29 July, 2021 @22:00

Pas paraqitjes fantastike dhe barazimit 0-0 në shtëpi, Drita nga Gjilani zhvilloi një tjetër paraqitje fantastike ndaj Feyenoordit në Holandë, por megjithatë në fund u detyrua të pajtohet me eliminim nga faza kualifikuese drejt UEFA Conference League.

Ndeshja e luajtur sonte në Rotterdam përfundoi 3-2 për Feyenoordin, rezultat që e kualifikon tutje skuadrën holandeze.

Ndonëse pësuan në minutën e 7’ nga Til, gjilanasit nuk u demoralizuan dhe shënuan dy herë në minutat 12’ e 26’ përmes Marko Simonovskit e Astrit Fazliu, për të kaluar 1-2 në epërsi.

E me mbrojtje solide, kjo epërsi u ruajt deri në minutën e 68’, moment në të cilin Til i vendasve barazoi me kokë për 2-2.

Pak pas golit të dytë të pësuar, rast të qindpërqindtë për gol lëshoi Arbnor Muja i Dritës, goli i të cilit mund t’i jepte komplet kahje tjetër ndeshjes. Pas Mujës, rast për shënim pati edhe Simonovski i Dritës, por gjuajtja e tij u ndal nga mbrojtja vendase.

E atë që nuk e bëri Drita, e bëri Feyenoordi. Në minutën e 90’, Til e gjeti përsëri rrjetën për 3-2, duke e kompletuar hat-trickun e tij personal dhe duke ia dhuruar skuadrës së tij kualifikimin.

Në anën tjetër, përkundër eliminimit, ajo që Drita shfaqi në Holandë është për çdo lëvdatë!

Në fazën tjetër të garës Feyenoordi përballet me Luzernin.


CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

Conference League

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

29/07/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

Conference League

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

29/07/21 @ 18:59

BALLKANI

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

FFK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Ballkani zyrtarizon mbrojtësin e Teutës

29/07/21 @ 18:45

CONFERENCE LEAGUE

Drita në tentim të befasisë

Conference League

Drita në tentim të befasisë

29/07/21 @ 12:10

CONFERENCE LEAGUE

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

Conference League

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

29/07/21 @ 11:56

PRISHTINA

Qëndrim Zyba operohet me sukses

FFK Superliga

Qëndrim Zyba operohet me sukses

29/07/21 @ 11:29

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

Champions League

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

28/07/21 @ 23:30

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina pëson, por kualifikohet

Conference League/FFK Superliga

Prishtina pëson, por kualifikohet

29/07/21 @ 21:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

Conference League

Formacionet zyrtare: Feyenoord - Drita

29/07/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

Conference League

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay Nomads - Prishtina

29/07/21 @ 18:59

CONFERENCE LEAGUE

Drita në tentim të befasisë

Conference League

Drita në tentim të befasisë

29/07/21 @ 12:10

CONFERENCE LEAGUE

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

Conference League

Sonte Prishtina me avantazh por me mungesa

29/07/21 @ 11:56

INTER D'ESCALADES - TEUTA

Sebino Plaku shpëton Teutën, kampionja kualifikohet me përmbysje

Conference League/FSHF Kategoria Superiore

Sebino Plaku shpëton Teutën, kampionja kualifikohet me përmbysje

27/07/21 @ 20:48

REFERËT

Besfort Kasumi me ndihmësit në ndeshje tjetër të UEFA-së

Conference League/FFK Superliga

Besfort Kasumi me ndihmësit në ndeshje tjetër të UEFA-së

27/07/21 @ 19:22

FEYENOORD

Feyenoord largon sulmuesin danez

Conference League

Feyenoord largon sulmuesin danez

24/07/21 @ 23:11

ARNE SLOT

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

Conference League/International

Në debutim i zhgënjyer me kreativitetin e ekipit

23/07/21 @ 08:00

TE DRITA

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

Conference League/FFK Superliga/International

Ardian Nuhiu i qetë edhe pas barazimit të madh

23/07/21 @ 07:34


 
Të gjitha lajmet nga Conference League