Të gjitha lajmet

EREDIVISIE

Pardew ndahet me klubin, s’merr bonuset

Pardew ndahet me klubin, s’merr bonuset

29 April, 2020 @1:13

Trajneri anglez i ekipit holandez ADO Den Haag, Alan Pardew, pas katër muajve është ndarë me ekipin e tij dhe ka refuzuar që të merr bonuset për sigurimin e elitës edhe për një stinor!

Stinori 2019/20 në Holandë është shpallë i ndërprerë ndërsa kampion nuk do të ketë të shpallur. ADO Den Haag që drejtohej nga Pardew ka qenë në pozitën e parafundit të Eredivisies, ndërsa asnjë ekip nuk do të bie nga elita këtë stinor, është vendosur nga kryesuesit e ligës ka bërë të ditur Federata e futbollit të këtij vendit, KNVB.

“Klubi dhe trajneri 58 vjeç kanë ndarë rrugët pas konsultimeve dhe pas stinorit të ndërprerë. Ndihmës trajnerët Chris Powell dhe Paul Butler gjithashtu nuk do të kthehen në ekip,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit holandez.

Në anën tjetër Pardew është shprehur të jetë i kënaqur me ekipin, tifozët dhe aventurën holandeze në përgjithësi. Ndërsa dy ditë më parë ish trajneri i Newcastle dhe West Ham Unitedit ka thënë se nuk do të pranojë bonusin që i takon nga klubi për shpëtim në elitë, për shkak të pandemisë COVID-19.

eredivisie

SHTËPIA E FUTBOLLIT

UEFA konfirmon €4.3 mln për FFK-në

Foto: UEFA.com

27 April, 2020 @23:15

UEFA ka dhënë 236.5 milionë euro 55 anëtarëve të saja, që t’i dalin në ballë sfidave me covid-19 në shtetet…

EKSTRAKLASA

Nisin stërvitjet, Ekstraklasa rinis më 30 maj

25 April, 2020 @16:57

Kryeministri i Polonisë i ka dhënë leje futbollit. Mateusz Morawiecki ka thënë se futbolli mund të rinis në Poloni në…

EREDIVISIE

S’ka titull kampioni, s’ka të rënë - Eredivise 19/20 përfundon

Festa e titullit në vitin e kaluar, 2019

24 April, 2020 @18:42

Elita e futbollit holandez posa ka marrë fund edhe zyrtarisht, ka bërë të ditur Federata e Futbollit të Holandës (KNVB).…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

Të gjitha lajmet nga International