Të gjitha lajmet

FERONIKELI 0-0 DRENICA

Pas 4 fitoreve radhazi, Feronikeli dështon të kap trenin e titullit

Pas 4 fitoreve radhazi, Feronikeli dështon të kap trenin e titullit

25 June, 2020 @19:19

Rast shumë të mirë ka pasur Feronikeli sot, që t’i afrohet katërshes kryesuese të Superligës dhe të futet në luftë për titull.

Mirëpo, Drenica i ka dalë “dardhë me bisht” ekipit të Afrim Tovërlanit, që ka pasur rastet e veta për të shënuar, por edhe ka rrezikuar të mbetet pa pikë pas tentimeve të rivalit të afërm në “Rexhep Rexepi” për të barazuar në fund, 0-0.

Shumë raste nuk kishte në ndeshje, derisa në pjesë të parë veçuam tentimin e Përparim Osmanit (25’) për kuqezinjtë e drejtuar nga Gani Sejdiu.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë, ka qenë gjakovari Mevlan Zeka që kërkoi golin me volej për ekipin e tij (53’) por s’pati fat. Topi nuk e gjeti portën. Deri në fund të ndeshjes pa shumë raste konkrete dhe ekipet u ndanë me barazim në derbin drenicak.

Feronikeli mbetet i pesti ndërsa në xhiron e radhës i shkon Prishtinës në konak, e Drenica do të ketë punë ndaj Trepçës’89 të lënduar në luftë direkte për mbijetesë.

Feronikeli vs Drenica

FERIZAJI 1-1 BALLKANI

Albin Krasniqi ia mohon Ballkanit vendin e dytë

25 June, 2020 @18:59

Rikthimi i Ballkanit në pozitë të dytë të klasifikimit ka qenë shumë afër sot. Mirëpo, një super-gol i Albin Krasniqit…

LLAPI 1-1 PRISHTINA

Me Zhdrellën, Llapi ndal serinë e Prishtinës

25 June, 2020 @18:49

Seria prej tre fitoreve e Prishtinës ka marrë sot fund, pasi që skuadra e Armend Dallkut nuk ka arritur të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25 June, 2020 @16:19

Janë caktuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Thaqi, Hoti, Zeka, Da Silva, Loshi, Bojku, Berisha, Balde,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Ballkani

25 June, 2020 @16:13

Janë përcaktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe Ballkanit. FERIZAJ: Blakçori, Hyseni, Bardhi, Kuka, Qerkini, Asani, Shaqiri, Krasniqi, Dajaku, Sadriu, Stojanovski. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Prishtina

25 June, 2020 @16:04

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe Prishtinës. LLAPI: Nava, Kadriu, Idrizi, Prençi, Ymeri, Zhdrella,Emini, Veliu, Salihu, Raboshta Selmani PRISHTINA:…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga