Të gjitha lajmet

DUELI I PLAYOFFIT

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

12 June, 2020 @15:21

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare UEFA ka bërë të ditur se më 18 qershor do të mbajë mbledhjen e radhës online, për të përcaktuar data të rëndësishme të garave që i ka nën ombrellë.

Ndër të tjera, aty pritet të caktohet edhe data e ndeshjes së gjysmëfinales së Ligës D të Kombeve mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës.

“Do të përcaktohen datat për ndeshjet e kombëtareve: Kalendari i ndeshjeve dhe qyteteve nikoqire për EURO 2020, PlayOffet për EURO 2020 dhe datat për Ligën e Kombeve 2020/21 dhe të tjera,” ka bërë të ditur UEFA-ja.

Njëjtë aty do të përcakohet edhe kalendari për pjesën përfundimtare të Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës për këtë stinor si dhe stinorin e ardhshëm.

Kreu i UEFA-së, Aleksander Ceferin, do të mbajë online konferencë për shtyp prej orës 15:30.

Duelet e PlayOffit së pari kanë qenë të planifikuara të zhvillohen në mars të këtij viti. Pas shpërthimit të pandemisë së pari u shtyen për qershor. Më pas, u shtyen për vjeshtë të këtij viti, por pa datë të caktuar.

E tash, UEFA pritet të përcaktojë përfundimisht datën e zhvillimit të këtyre ndeshjeve, ashtu që ajo të luhet edhe në kushte pandemie, nën të gjitha masat mbrojtëse.

PËRVJETORI

4 vite prej se Kosova u bë anëtare e UEFA-së

Fadil Vokrri, duke parakaluar para reprezentacionit të Kosovës në futboll/ Foto: Erdis Driza/ TopSporti.com

3 May, 2020 @0:35

Tre maji është një datë e madhe për futbollin kosovar dhe vetë sportin e Kosovës, pasi që në datën e…

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë…

INFUZION FINANCIAR NGA UEFA

UEFA i ndan €200 mln. klubeve të Evropës

23 April, 2020 @16:24

UEFA ka bërë të ditur se do të jep 70 milionë euro për 676 klubet evropiane. Në mbledhjen e…

MARTIN O'NEILL

S’pret PlayOffin e Ligës së Kombeve, jep dorëheqje

22 April, 2020 @20:10

Përzgjedhësi i përfaqësueses që do të kërkonte biletën alternative përmes PlayOffit të Ligës së Kombeve për EURO 2020, ka dhënë…

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve