Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA

Pas penalltive, caktohet skuadra e fundit e Superligës

Pas penalltive, caktohet skuadra e fundit e Superligës


28 May, 2021 @18:48

Pas ekzekutimit të penalltive, Dukagjini e mposhti Trepçën’89 me rezultat 3-4 dhe u inkuadrua në Superligë.

Fillimisht, Adenis Shala, shënoi për Trepçën’89 në minutën e 30’, derisa Labinot Osmani e barazoi rezultatin pas një asitimi të Altin Merlakut në minutën e 52’.

Koha e rregullt në këtë ndeshje u mbyll me rezultat 1-1, derisa pas vazhdimeve nuk u tundën rrjetat e të dyja skuarave.

Në ekzekutimin e penalltive, skuadra e Dukagjinit ishte më e suksesshme dhe e arriti Superligën për sezonin 2021/22.

 

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga