Të gjitha lajmet

BRAZIL

Pasardhësi, të martën

REUTERS

Pasardhësi, të martën

19 July, 2014 @18:32

Brazili të martën do të bëj të ditur pasaradhësin e Luiz Felipe Scolarit. Pas përfundimit të turpshëm të “Brazili 2014” dhe disfatave katastrofale nga Gjermania dhe Holanda, Federata e Futbollit të Brazilit, ka larguar Scoloarin nga detyra e përzgjedhësit derisa të martën do të zyrtarizojnë emrin e ri. 

Sipas mediave të atjeshme, ish mesfushori brazilian, Dunga, shihet si favorit për të marrë këtë post dhe atë për shkak të miqësisë që ka me menaxherin e përgjithshëm të kombëtareve braziliane, Gilmar Rinaldi. 

UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

18 October, 2019 @21:45

Paneli i urgjencës së UEFA-së, pas një mbledhjeje ka vendosur për ndeshjet që do t’i zhvillojnë skuadrat nga Kosova dhe…

PAS INCIDENTIT

4 tifozë bullgarë arrestohen pas incidentit

16 October, 2019 @11:58

Katër tifozë bullgarë janë arrestuar pas ofendimeve raciste të tyre në përballjen kualifikuese për EURO 2020 ndërmjet Bullgarisë dhe Anglisë,…

SHQIPËRIA U21 KOSOVA U21

Shqipëria U21 vs. Kosova U21, 11-shet startuese

15 October, 2019 @18:52

Me fillim nga ora 19:00, në “Elbasan Arena” në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2021 mes vete përballen Shqipëria U21 dhe…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Konferenca e Challandes pas ndeshjes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @20:51

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, konferencë të zakonshme për shtyp mbajti Bernard Challandes, e kjo konferencë u përcjell nga përfaqësues…

KOSOVA - GJIBRALTARI

Kosova vs. Gjibraltari, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 October, 2019 @19:58

Pas fitores ndaj Gjibraltarit, TopSporti.com ka vlerësuar lojtarët e Kosovës me nota përkatëse varësisht nga paraqitja e tyre sonte. …

Të gjitha lajmet nga International