Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLMIPICO

Paulo Dybala zyrtarisht i Romës

Paulo Dybala zyrtarisht i Romës


20 July, 2022 @13:05

Pa dëmshpërblim, një sulmues krahu me përvojë vjen te Roma e Jose Murinhos, derisa Paulo Dybala u prezantua sot te giallorossët.

Sipas informatave të dala në mediat italiane, thuhet që Dybala ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me Romën, ndërsa rroga e tij vjetore do të jetë 6-milionë euro.

Dybala 28-vjeçar ka marrë fanellën me numër 21 te Roma, ndërsa FootItalia ka raportuar se ai është kontaktuar personalisht nga Mourinho para se të vinte për të nënshkruar kontratën me klubin e tij të ri.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A