Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED 1-0 WEST BROM

Penalltia e përsëritur i sjell Unitedit fitoren e parë të stinorit në Old Trafford

Bruno Fernandes pas shënimit të golit/ Foto: premierleague.com

Penalltia e përsëritur i sjell Unitedit fitoren e parë të stinorit në Old Trafford

21 November, 2020 @23:34

Manchester United është dashur të marrë ndihmën e VAR-it edhe nga penalltia, për të shënuar fitoren e parë të stinorit në Old Trafford.

Bruno Fernandes pa penalltinë e parë të tij të mbrojtur nga ish-lojtari i Unitedit Sam Johnstone, ku në VAR u vërejt se ai kishte kaluar vijën para se të goditej topi. E në penalltinë e përsëritur nga referi, portguezi shënoi për fitoren e djelmoshave të Ole Gunnar Solskjaer dhe atë për herë të parë këtë stinor në shtëpi në Premier Ligë!

Manchester United 1-0 West Bromwich Albion [Bruno Fernandes 56p].

TABELA AKTUALE

West Bromwich Albion i drejtuar nga Slaven Bilic është treguar mjaft luftarak, që luajti me dy mungesa të mëdha për ta, nuk arriti më shumë dhe ende është në kërkim të fitores së parë të stinorit në Premiership, pas rikthimit.

Jack Livermore dhe Kieran Gibbs po mungojnë te WBA për shkak të testeve pozitive me COVID-19.

United i Solskjaerit me fitoren e dytë radhazi në PL ka kaluar në pjesën e epërme të tabelës, ndërsa satisfaksion për ta mund të jetë se janë mbi rivalët lokal, Manchester City në tabelë!

SPURS 2-0 CITY

Taktika e Mourinhos, çon Tottenhamin në krye

FOTO: premierleague.com

21 November, 2020 @20:48

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore ndaj Manchester Cityt për të marrë kreun e Premier Ligës, pas një paraqitjeje jashtëzakonisht të…

ARSENAL 0-3 ASTON VILLA

Arsenal deklasohet nga Aston Villa në Emirates

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @22:22

Aston Villa ka qenë e papërmbajtshme sonte në përballje ndaj Arsenalit, derisa kanë shënuar fitore 0-3 [Saka 25ag, Watkins…

MANCHESTER CITY 1-1 LIVERPOOL

Dy kampionët e fundit barazojnë, penalltia humbet, lider: Leicesteri

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @19:43

Liverpool nuk ka arritur që të mbajë kreun në Premier Ligë, pasi që është ndalë nga Manchester City në Etihad…

LEICESTER 1-0 WOLVES

Penalltia e Vardyt çon Leicesterin në krye

Jamie Vardy duke shënuar penalltinë për skuadrën e tij sot/ Foto: Leicester/fb

8 November, 2020 @17:32

Leicester City është lider i ri aktual i Premier Ligës, pasi që ekipi i Brendan Rodgersit ka arritur të mposht…

WEST HAM 1-0 FULHAM

S’i ndezi ‘panenka’ për pikë! West Ham fiton

Fotot: premierleague.com

7 November, 2020 @23:33

Sulmuesi i ri i Fulhamit, Ademola Lookman, ka dështuar të shënojë penalltinë e fituar në minutën e 90+8 të ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga Premier League