Të gjitha lajmet

BIRMINGHAM CITY

Pensionohet fanella e 17 vjeçarit Bellingham

Pensionohet fanella e 17 vjeçarit Bellingham

23 July, 2020 @20:14

Talenti 17 vjeçar, Jude Bellingham, është nderuar nga ish-skuadra e tij Birmingham City.

Bellingham javë më parë është transferuar te gjigandi gjerman Borussia Dortmund për 25 milionë funta, derisa Briminghami bëri të ditur se do t’ia pensionojnë fanellën e talentit dhe numri 22 nuk do të përdorët më te kjo skuadër, pasi që lojtari në fjalë ka qenë jashtëzakonisht i dedikuar në klub dhe përkundër moshës ka bërë gjithçka në të mirën e lojtarëve tjerë, qoftë duke i motivuar më të rinjtë se ai.

Birminghami gjendet në Championship, derisa Jude Bellingham tani do ta ketë rastin të luajë me Dormundin në Bundesliga dhe në Ligën e Kampionëve.

BESIKTAS

Kevin Prince Boateng largohet nga Besiktasi

FOTO / Besiktas

23 July, 2020 @19:57

Ylli ganez i skuadrës turke Besiktas, Kevin Prince Boateng, sot është përshëndetur me bashkëlojtarët e tij. Largimin e ganezit e…

KROACIA

I vazhdohet kontrata e trajnerit nënkampion të Botës

23 July, 2020 @19:29

Federata e futbollit të Kroacisë, ia ka vazhduar kontratën e trajnerit Zlatko Dalic. Kontra e trajnerit Dalic është zgjatur deri…

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi dënohet nga Federata turke

FOTO / Fenerbahçe

23 July, 2020 @19:16

Para pak çastesh, Federata turke ka bërë të ditur se ylli kosovar, Vedat Muriqi, është dënuar me 2 ndeshje moslojë. …

MIRCEA LUCESCU

Te rivali i përbetuar

23 July, 2020 @16:28

Trajneri që u bë simbol i Shakhtar Donetskut në Ukrainë, Mircea Lucescu, ka nënshkruar kontratë me rivalin e përbetuar të…

BALLON D'OR 2020

S’ka Ballon d’Or sivjet

20 July, 2020 @15:06

Çmimi më prestigjioz individual në botën e futbollistëve, Topi i Artë (Ballon d’Or), sivjet nuk do t’i jepet asnjë lojtari. …

Të gjitha lajmet nga International