Të gjitha lajmet

GARAT EVROPIANE

Për vetëm një pikë, Arbër Zeneli me Reims sigurojnë EuropaLigën

Foto: StadeDeReimsOfficial

Për vetëm një pikë, Arbër Zeneli me Reims sigurojnë EuropaLigën

30 April, 2020 @18:38

Pasi që stinori në Ligue 1 të Francës mori fund ditë më parë me vendim të qeverisë së atjeshme, sot është shpallë kampioni i stinorit, ekipet që kanë fituar të drejtën për të dalë në Evropë dhe ato që do të bien nga elita.

Ndër ekipet më fatlume është ai i Arbër Zenelit, Reims, që për një pikë të vetme ka arritur të kap Europa Ligën për stinorin tjetër, bashkë me Nice-n, derisa Lyon, Monaco e Montpellier me një pikë më pak, kanë mbetur jashtë garave evropiane.

Zeneli nëse nuk ndërron ekip pas kësaj vere dhe do të vesh ende fanellën e Reimsit, atëherë prej stinorit tjetër përveç në Ligue 1 do të ketë punë edhe në Europa League.

Ligue 1

VENDIMET E FUNDIT PËR LIGUE 1

PSG shpallet kampion, Lyon humbësi më i madh

30 April, 2020 @18:26

Para pak çastesh edhe zyrtarisht doli vendimi që i jep fund Ligue 1 dhe 2 këtë stinor 2019/20, duke shpallë…

THE HORNETS

Arsenali interesohet, Watford e zyrtarizon

29 April, 2020 @23:55

Mediat e përfolnin si një lojtar për të cilin është i interesuar Arsenali dhe po e ndjek. Por sot ai…

E FUNDIT

Përfundon stinorin në Ligue 1! Kampion?!

28 April, 2020 @16:28

Para pak çastesh është dhënë njoftimi nga mediat franceze se stinori 2019/20 në Ligue 1 të Francës ka marrë fund.…

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1