Të gjitha lajmet

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Përsëri barazim!

Përsëri barazim!

14 September, 2019 @18:47

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, përsëri e përfundoi xhiron me barazim, si në dy xhirot e para.

Ndeshja ndërmjet Ramiz Sadikut dhe Vëllaznimit përfundoi me rezultat 2-2.

Shpëtimtari i Vëllaznimit ishte Lekë Vula, i cili shënoi dy gola, derisa goli i dytë erdhi në minutat shtesë të ndeshjes, derisa që nga minuta e 75’, kuqezinjtë luajtën me një lojtar më pak.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte pika e parë e stinorit për Ramiz Sadikun, kurse Vëllaznimi me 3 pikë gjendet në pozitën e shtatë aktualisht.

Vlen të përmendet që Vëllaznimi po përballet me probleme financiare këtë sezon, me ç‘rast lojtarët sot në takim u inkuadruan pa zhvilluar stërvitje gjatë javës.

NGA FEDERATA

Gjyqtarët e testuar, negativ në coronavirus

Foto: FFK

2 June, 2020 @13:48

Komisioni i Gjyqtarëve njofton se të gjithë gjyqtarët që iu nënshtruan testit për Covid-19, të shtunën, nga stafi i Institutit…

NË PRISHTINË

Gjyqtarët kryejnë testet për COVID-19 dhe ato fizike

Fotot: FFK

30 May, 2020 @15:50

Në prag të rifillimit të garave të futbollit në Digitalb Kupën e Kosovës dhe Ipko Superligë, Federata e Futbollit e…

FALENDERIMI

Arbëria në Superligë! Falenderon ata që i uruan

Foto: KFArberia/fb

27 May, 2020 @23:35

Klubi futbollistik Arbëria nga Dobraja e Lipjanit për herë të parë në histori të saj do të jetë anëtare e…

REAGIMI I KLUBIT MITROVICAS

KFF Mitrovica e quan diskriminuese superfinalen, pas Vendimit të FFK-së

Foto: FFK

27 May, 2020 @22:52

Skuadra kampione e Ligës së Femrave në futboll, KFF Mitrovica, e ka quajtur diskriminues Vendimin e FFK-së marrë sot sa…

SUPERFINALE TE FEMRAT

FFK në Ligën e femrave me superfinale për titull!!!

Foto: FFK

27 May, 2020 @22:39

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka marrë Vendim sot që në Ligë të Femrave të zhvillohet ndeshja super-finale për…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë