Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LISTA E LOJTARËVE

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve

Polakët zbardhin listën para kuqezinjëve


17 August, 2021 @11:41

Përfaqësuesja polake ka zbardhur ftesat për ndeshjet kualifikuese të shtatorit, që çojnë në Botërorin “Katar 2022” ku të parën do ta kenë ndaj Shqipërisë.

Polonia, që ka qenë pjesëmarrëse në EURO2020 do t’i ketë 3 duele në shtator, ku ia nis me Shqipërinë si vendas pastaj i shkon San Marinos ndërsa kthehet në shtëpi për derbi ndaj Anglisë.

Kliko për: TABELA AKTUALE KUALIFIKUESE dhe NDESHJET E RADHËS

Kështu, selektori Paulo Sousa ka ftuar ekipin më të mirë në dispozicion për këto duele:

PORTIERË: Dragowski, Skorupski, Szczesny;

MBROJTËS: Bednarek, Bereszynski, Dawidowicz, Glik, Helik, Kedziora, Puchacz, Rybus;

MESFUSHORË: Frankowski, Jozwiak, Klich, Kozloëski, Krychowiak, Linetty, Moder, Szymanski, Zalewski, Zielinski;

SULMUES: Bunksa, Kownacki, Lewandowski, Piatek, Swiderski.

LISTA REZERVË: Majecki.

Dueli Poloni - Shqipëri luhet më 2 shtator me fillim prej orës 20:45.


MEDIA

Messi debuton ndaj Berishës e Zenelit

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Messi debuton ndaj Berishës e Zenelit

16/08/21 @ 23:35

GIRESUN - GALATASARAY

Marcao rrah bashkëlojtarin dhe skuqet, në fitore të Galatës

International

Marcao rrah bashkëlojtarin dhe skuqet, në fitore të Galatës

16/08/21 @ 23:13

SUPERLIGA TURKE

Cikalleshi shënon, Konya fiton

International

Cikalleshi shënon, Konya fiton

16/08/21 @ 22:26

SUPERKUPA

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

16/08/21 @ 22:22

GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

ARSENAL

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

16/08/21 @ 19:13

HELVETIKËT

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Kualifikimet për Botëror/International/Transfere

Zvicra zyrtarizon përzgjedhësin e ri

09/08/21 @ 12:38

NATI

Zvicra në kërkim të selektorit

Kualifikimet për Botëror/Liga e Kombeve/Ligue 1/International/Transfere

Zvicra në kërkim të selektorit

28/07/21 @ 01:17

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror