Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR


16 August, 2021 @22:22

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjen e Superkupës së Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit.

Përballja që zhvillohet nesër mbrëma në Fadil Vokrri me fillim prej orës 20:45 do të ketë risi të madhe, pasi që për herë të parë në Kosovë do të përdoret zyrtarisht sistemi VAR.

E FFK-ja sot ka publikuar emrat e gjyqtarëve që janë deleguar për këtë ndeshje.

Gjyqtar kryesor: Dardan Çaka
Asistent i parë: Fatlum Berisha
Asistent i dytë: Bujar Selimaj
Gjyqtar i katërt: Mervan Bejtullahu
Gjyqtar i VAR-it (VAR): Visar Kastrati
Asistent i Gjyqtarit të VAR-it (AVAR): Elvis Bicaj
Operator i VAR-it: Albert Vokshi
Vëzhguesi i gjyqtarëve: Malazog Hoxha
Delegati i FFK-së: Abdyl Bellopoja


GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

TRANSFER

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

FFK Superliga/Transfere

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

16/08/21 @ 19:01

ARSENAL

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

16/08/21 @ 19:13

PAS LARGIMIT

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

FFK Superliga/Transfere

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

16/08/21 @ 15:53

TRANSFERE

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

16/08/21 @ 18:48

TRANSFER

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

FFK Liga e parë/Transfere

Befason Trepça, transferon sulmues nga Argjentina

16/08/21 @ 18:54

TROFEU I PARË...

Nesër, Superkupa e Kosovës

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Nesër, Superkupa e Kosovës

16/08/21 @ 15:46

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

05/08/21 @ 17:11

ZYRTARE

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

Superkupa e Kosovës

Malisheva rrëmben kapitenin e Drenicës

07/07/21 @ 19:08

SUPERLIGA

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

Superkupa e Kosovës

Stadiumi “Fadil Vokrri” shtyen ndeshjen Prishtina – Gjilani

19/03/21 @ 17:02

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

Superkupa e Kosovës

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

Superkupa e Kosovës

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

SUPERKUPA E KOSOVËS

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

Superkupa e Kosovës

Nuhiu: Të mësojmë nga humbja, kampionati i zjarrtë

23/01/21 @ 15:02

SUPERKUPA E KOSOVËS

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

Superkupa e Kosovës

Ramadani: Fituam me meritë, ia dedikojmë Plisave

23/01/21 @ 14:56

SUPERKUPA E KOSOVËS

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

Superkupa e Kosovës

Për të dhjetën herë, Prishtina fituese e Superkupës!

23/01/21 @ 14:06

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Drita - Prishtina

23/01/21 @ 11:05


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës