Të gjitha lajmet

ARTURO VIDAL

Pranë kalimit te Inter

Pranë kalimit te Inter

15 September, 2020 @16:06

Mesfushori kilian Arturo Vidal është pranë kalimit nga Barcelona te Inter dhe këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i katalonasve Ramon Planes.

“Më duhet të shfrytëzojë rastin t’i falenderoj për kontributin e dhënë për këto dy vite,” ka thënë ai.

Vidal pritet t’i bashkohet ish trajnerit të tij të dikurshëm nga Juventusi, Antonio Conte, që tash drejton Interin.

Negociatat janë në fazë të avancuar ka treguar ai në konferencë për shtyp.

“Tashmë negociatat janë në fazë të avancuar, ai është një lojtar me zemër të madhe. Marrëveshja s’është përfundimtare dhe unë s’mund të them se ajo ka përfunduar. Kanë mbetur edhe disa detaje,” është shprehur Planes.

Në anën tjetër Sky Sport Italia ka bërë të ditur se Inter është duke përgatitur të paguajë 500 mijë euro për kilianin plus bonuset.

Barcelona me ndërrimin e trajnerit ka filluar të shes një numër të lojtarëve të padëshiruar nga Ronald Koeman. Ndërsa më parë ka bërë të ditur se nuk do të bëj transfere të reja pa shitur ndonjërin nga futbollistët aktual të skuadrës.

MBROJTESI TJETER NE SERIE A

Ardian Ismajli: Lamtumirë Hajduk, Spezia erdha

15 September, 2020 @8:32

Mbrojtësi Ardian Ismajli do të jetë shqiptari i radhës që po zbarkon në Serie A të Italisë, në parajsën e…

LAZIO

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

13 September, 2020 @14:25

Tashmë gjithçka zyrtare! Skuadra italiane, Lazio, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin kosovar Vedat Muriqin. Muriqi ka nënshkruar kontratë pesë…

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

KOMUNIKATA E FENERBAHCES

Në rrugë drejt Lazios

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 September, 2020 @23:06

Skuadra e Fenerbahçes para pak çastesh ka bërë të ditur se ka paraqitur në bursë të vendit negociatat zyrtare me…

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

Të gjitha lajmet nga Serie A