Të gjitha lajmet

MIRCEA LUCESCU

Presioni i tifozëve bën që për 4 ditë ta lë punën

Foto: DynamoKiev/fb

Presioni i tifozëve bën që për 4 ditë ta lë punën

27 July, 2020 @22:45

Trajneri rumun, Mircea Lucescu, që katër ditë më parë u emërua zyrtarisht trajner i Dinamos së Kievit, sot ka dhënë dorëheqje nga detyra e re e tij.

Lucescu nuk ka përballuar presionin e madh të tifozëve të Dinamos, që nuk e kanë dashur fare atë dhe kanë protestuar pandërprerë me emërimin e tij si kryetrajner i klubit.

“Fatkeqësisht më duhet të jap dorëheqje. Një armiqësi të tillë nga tifozët që në ditët e para të detyrës nuk kam parë askund. Unë frikacak s’jam, mirëpo kështu s’punohet. Kam drejtuar rivalët si Galatasaray pastaj Besiktas. Dinamo Bukuresht, Rapid Bukuresht. Por, tifozët e ekipit tim të më fyejnë, këtë nuk e pranoj,”
ka thënë Lucescu, transmetojnë mediat e huaja.

Lucescu për më shumë se një dekadë ka qenë trajner i rivalit më të madh të Dinamos, Shakhtar Donetsk. Ai ka punuar te ky ekip në periudhën 2004-2016.

EMËRIMI I LUCESCUT

MBROJTËSI KROAT

Lovren nga kampioni i Anglisë te kampioni i Rusisë

27 July, 2020 @14:39

Mbrojtësi kroat, Dejan Lovren, është transferuar te skuadra ruse, Zenit. Zeniti ka arritur marrëveshje…

NË ZAGREB

Kastrati e Uzuni me shokë, historik me Lokomotivën

Foto: LokomotivaZagreb/fb

26 July, 2020 @13:41

Lirim Kastrati, Myrto Uzuni dhe bashkëlojtarët tjerë shqiptarë të Lokomotivës së Zagrebit - kanë arritur suksesin më të madh në…

COVID-19

Legjenda e Barcelonës del pozitiv në COVID-19

25 July, 2020 @13:38

Legjenda e Barcelonës Xavi Hernandez, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur Xavi përmes llogarisë së tij…

FATOS BEQIRAJ

Fatos Beqiraj te skuadra e madhe polake

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 July, 2020 @20:50

Futbollisti me prejadhje nga Peja, e që luan për kombëtaren e Malit të Zi, Fatos Beqiraj, është transferuar te gjigandi…

BIRMINGHAM CITY

Pensionohet fanella e 17 vjeçarit Bellingham

23 July, 2020 @20:14

Talenti 17 vjeçar, Jude Bellingham, është nderuar nga ish-skuadra e tij Birmingham City. Bellingham javë më parë është transferuar te…

Të gjitha lajmet nga International