Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANDRIY SHEVCHENKO

Prezantohet si trajner në Serie A

Prezantohet si trajner në Serie A


8 November, 2021 @23:38

Andriy Shevchenko, legjendë e skuadrës së Milanit dhe e reprezentacionit të Ukrainës, pas aventurës së tij me kombëtaren e vendit tashmë është zyrtarizuar dhe sot edhe prezantuar si trajner i ri i Genoas në Serie A.

Genoa do të jetë aventura e parë ekipore e Shevchenkos, që deri tash ka qenë për pesë vjet duke punuar me kombëtaren e Ukrainës, duke nisur si ndihmës në vitin 2016 dhe për tu zyrtarizuar si kryetrajner që prej vitit të ardhshëm e deri dje!

Andriy Shevchenko

Skuadra italiane ka shkarkuar nga detyra trajnerin e deritashëm Davide Ballardini për shkak të rezultateve jo të mira këtë stinor dhe sot ka pritur Shevën në qytet, në ditën e parë si trajner i ekipit rossoblu. Kontrata e tij është e vlefshme deri më qershor të vitit 2024.

Pas dymbëdhjetë xhirove të zhvilluara në Serie A Genoa është e 17-ta në renditje me një fitore të vetme, gjashtë barazime e pesë disfata, me në total nëntë pikë. Tre më shumë sesa pozita e fundit, 20, Cagliari.

Aventura e Shevchenkos në bankën e xhenovezëve do të nis më 21 nëntor, kur Genoa pret Romën Marassi.


VALON BERISHA

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Berisha: Miqësorja përgatitje për Greqinë

08/11/21 @ 23:14

NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

NISIN PËRGATITJET

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Dy lojtarë arrijnë nesër, selektori i ri kryen stërvitjen me 18 futbollistë

08/11/21 @ 22:47

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (13)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (13)

08/11/21 @ 09:09

PARA NDESHJEVE

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konfirmohen 3 mungesa te Kosova!

08/11/21 @ 12:31

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

NË ITALI

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

Serie A

Stefano Pioli, trajneri i muajit tetor

04/11/21 @ 14:10

MEDIA TALK

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Muriqi mund të largohet, por vetëm si huazim

02/11/21 @ 15:37

ROMA 1-2 MILAN

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

Serie A

Me Ibrën, Milan merr fitoren e radhës

31/10/21 @ 22:53

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/10/21 @ 09:00

JUVENTUS 1-2 SASSUOLO

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

Serie A

Max Lopez për fitoren historike të Sassuolos ndaj Juventusit

27/10/21 @ 21:20

MILAN 1-0 TORINO

Giroud bën Milanin lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Giroud bën Milanin lider

26/10/21 @ 23:10

INTER 1-1 JUVENTUS

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

Serie A

Dybala në fund neutralizon derbi d’Italian

24/10/21 @ 22:54

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

BODO GLIMT SHKRUAN HISTORI

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

Conference League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kundërshtari i Prishtinës, i jep humbjen historike Romës

21/10/21 @ 20:47


 
Të gjitha lajmet nga Serie A