Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina-Ballkani, 11-shet startuese

Prishtina-Ballkani, 11-shet startuese


30 March, 2024 @13:45

Dueli derbi i ditës, ndërsa Prishtina pret Balllkanin në “Sami Kelmendi”. Ekipet vijnë nga pushimet dyjavore prej garave, ndërsa pritet të shihet cili ekip është më në formë. Ballkani lufton për titull, ndërsa Prishtina për dalje në gara evropiane.

PRISHTINA XI: 12. Kolaj; 4. Limani, 5. Islami,  7. Hyseni, 9. Kryeziu, 11. Muja, 13. Gallapeni, 20. Bytyqi, 21. Hamiti, 70. Olivier.

BALLKANI XI: Enea Koliçi; Armend Thaqi, Bajram Jashanica, Lumbardh Dellova, Gentrit Halili, Arbër Potoku, Lindon Emërllahu, Meriton Korenica, Nazmi Gripshi, Almir Kryeziu, Bleart Tolaj.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga