Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

Pamje nga stërvitja e fundit e Prishtinës para përballjes debutuese në Ligë të Kampionëve/ Foto: prishtinafc.com

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve


21 June, 2021 @23:40

Një ditë para ndeshjes së parë të turit parakualifikues ndaj kampionit të San Marinos Folgore, futbollistët e Prishtinës duket se janë gati për të bërë hapin e parë në këtë garë në histori të klubit.

Bardhekaltërit kanë mbajtur edhe stërvitjen e fundit para ndeshjes që luhet nesër mbrëma me fillim prej orës 20:00 në Elbasan Arena të Elbasanit.

Dy mungesa janë të theksuara te Prishtina për përballjen e nesërme, Leonit Abazi dhe Samuel Mone - që të dy të lënduar. Ndërsa Leotrim Bekteshi i suspenduar me kartonë dhe Tolaj, ky i fundit i palicensuar për gara ndërkombëtare, nuk do të jenë pjesë e skuadrës gjithashtu, por kanë stërvitur me ekipin sot.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

21/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

21/06/21 @ 20:13

EURO2020

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

Evropiani

Mësohet kundërshtari i Italisë në 1/8 e finales

21/06/21 @ 20:01

BALLKANI

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

FFK Superliga

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

20/06/21 @ 16:43

MALISHEVA

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

FFK Superliga

Malisheva vazhdon me trajnerin dhe 3 lojtarë

19/06/21 @ 19:00

SULMUESI MË I MIRË I SUPERLIGËS

Daku rikthehet në elitën kroate

FFK Superliga/International/Transfere

Daku rikthehet në elitën kroate

19/06/21 @ 17:51

DRITA

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

FFK Superliga/Transfere

Drita transferon golashënuesin e dytë më të mirë të Superligës

18/06/21 @ 22:14

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

LLAPI

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcon sulmin me Shillovën

18/06/21 @ 11:31

LLAPI

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

FFK Superliga/Transfere

Llapi e Leci i ndajnë rrugët

17/06/21 @ 22:12

MALISHEVA

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

FFK Superliga

Ekipi debutues në Superligë, vazhdon me kapitenin

17/06/21 @ 21:15

DRITA

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

FFK Superliga/Transfere

Ergyn Ahmeti ndahet me Dritën

17/06/21 @ 18:05

DRITA

Festim Alidema largohet nga Drita

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema largohet nga Drita

17/06/21 @ 15:01


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga