Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËR TITULL

Prishtina vazhdon me përforcime

Foto: KF Prishtina

Prishtina vazhdon me përforcime


6 December, 2014 @15:54

Dy lojtarët më të dalluar të Ferizajit, Ylber Ramadani dhe Betim Haxhimusa, do të vazhdojnë të veshin fanellën bardhekaltër - por tani me logo të Prishtinës. 

Dyshja e ekipit të Ferizajit, e njohur mirë për trajnerin e Prishtinës, Bylbyl Sokoli, sot ka arritur marrëveshje me skuadrën nga kryeqyteti - duke u prezentuar zyrtarisht. 

Haxhimusa dhe Ramadani kanë punuar me Sokolin, derisa ky i fundit udhëheqte Ferizajin, ndërsa këtë stinor ata i kanë ndihmuar mjaft Ferizajit, që kalonte një stinor të vështirë. 

Të dy kanë shënuar nga dy gola për Ferizajin këtë stinor, ndërsa në pranverë do të jenë pjesë e Prishtinës. 

Ditë më parë, Prishtina ka rrëmbyer edhe disa lojtarë nga Llamkos Kosova, që gjithashtu është në krizë financiare si dhe golashënuesin më të mirë të Ligës së Parë


ST JAMES' PARK

Newcastle njofton Chelsean me humbje

Premier League

Newcastle njofton Chelsean me humbje

06/12/14 @ 15:34

ARTEMIO FRANCHI

Fiorentina ndal kampionin

Serie A

Fiorentina ndal kampionin

05/12/14 @ 22:39

BORUSSIA DORTMUND

Dalin nga fundi

Bundesliga

Dalin nga fundi

05/12/14 @ 22:33

MONACO

Berbatov sjell fitoren e radhës

Ligue 1

Berbatov sjell fitoren e radhës

05/12/14 @ 22:27

MEDIA

Real Madrid, gati për 5 vitet e ardhshme

La Liga

Real Madrid, gati për 5 vitet e ardhshme

05/12/14 @ 21:58

EDHE 2 ZYRTARIZIME

Hajvalia nuk ndalet së përforcuari

FFK Superliga/Transfere

Hajvalia nuk ndalet së përforcuari

05/12/14 @ 20:49

DRITA

Drita gjen menjëherë zëvendësimin e Aragos

FFK Superliga/Transfere

Drita gjen menjëherë zëvendësimin e Aragos

10/08/21 @ 19:02

GJILAN

Drita përshëndetet me futbollistin e saj

FFK Superliga/International/Transfere

Drita përshëndetet me futbollistin e saj

10/08/21 @ 17:33

RISI NË KRYEQYTET

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Betim Halimi lë Ukrainën për Prishtinën

10/08/21 @ 13:48

OSIJEK

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

FFK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Bjelica i kënaqur me Dakun, i vazhdohet kontrata

09/08/21 @ 15:33

TË DREJTAT TELEVIZIVE

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Superliga, Liga e Parë A e B dhe Kupa e Kosovës, për 600 mijë euro

09/08/21 @ 14:38

MIQËSORE

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

FFK Superliga

Llapi e Ferizaj, barazojnë në miqësore

07/08/21 @ 22:04

MIQËSORE

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

FFK Superliga

Drita triumfon ndaj Vjosës në miqësore

07/08/21 @ 21:06

SUPERLIGA

Ballkani kthehet nga Turqia

FFK Superliga

Ballkani kthehet nga Turqia

05/08/21 @ 20:36

GJILANI

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

FFK Superliga

Gjilani zyrtarizon sulmuesin e Teutës

05/08/21 @ 17:55

TRANSMETIMI

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

05/08/21 @ 17:30


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga