Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARTEMIO FRANCHI

Fiorentina ndal kampionin

Arkiv

Fiorentina ndal kampionin


5 December, 2014 @22:39

Fiorentina dhe Juventus kanë barazuar pa gola në ndeshjen e posapërfunduar në Artemio Franchi. 

Ekipi i Vincenzo Montellas ka arritur të ndalë serinë prej 4 fitoreve me radhë në Serie A të kampionit aktual të Italisë, duke barazuar 0-0. 

Edhe vendasit kishin fituar dy ndeshjet e kaluara dhe e dinin se do ta kishin vështirë ndaj kampionit, përkundër se edhe ata kërkuan golin. 

Sidoqoftë, barazimi në fund pa gola, i solli nga një pikë secilit ekip, derisa Roma që po e përcjell Juventusin në krye të tabelës, tashmë ka rast të mirë t’i afrohet në tabelë në rast se tregohet ndaj Genoas në fundjavë. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


BORUSSIA DORTMUND

Dalin nga fundi

Bundesliga

Dalin nga fundi

05/12/14 @ 22:33

MONACO

Berbatov sjell fitoren e radhës

Ligue 1

Berbatov sjell fitoren e radhës

05/12/14 @ 22:27

MEDIA

Real Madrid, gati për 5 vitet e ardhshme

La Liga

Real Madrid, gati për 5 vitet e ardhshme

05/12/14 @ 21:58

EDHE 2 ZYRTARIZIME

Hajvalia nuk ndalet së përforcuari

FFK Superliga/Transfere

Hajvalia nuk ndalet së përforcuari

05/12/14 @ 20:49

NË RADAR

Skautët pas Cikalleshit

Kombëtarja/International/Transfere

Skautët pas Cikalleshit

05/12/14 @ 13:01

MEDIA

Atkinson s’ka parë dhunën!

Kombëtarja/International/UEFA Euro 2016

Atkinson s’ka parë dhunën!

05/12/14 @ 09:24

HAJVALIA NË LËVIZJE

Hajvalia s’ndalet, siguron Lecin, merr Prekazin

FFK Superliga/Transfere

Hajvalia s’ndalet, siguron Lecin, merr Prekazin

04/12/14 @ 23:59

SULMUESI I RI ANGLEZ

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

Premier League/Serie A

Ishte nisur për Romë, por gjindet në listë për Superkupë

11/08/21 @ 10:59

SHQIP në BOTË

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Ardian Ismajli te Empoli

09/08/21 @ 21:17

MEDIA TALK

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

Serie A/Transfere

Inter - Dzeko, arrihet marrëveshja

09/08/21 @ 13:21

SERIE A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

Serie A

Merih Demiral transferohet te Atalanta

06/08/21 @ 19:42

MIQËSORE

Giroud debuton me gol te Milani

Serie A/International

Giroud debuton me gol te Milani

31/07/21 @ 23:11

SPURS

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

Premier League/Serie A/International/Transfere

Largon Alderweireldin për t’i hapur rrugë mbrojtësit të Atalantës

28/07/21 @ 01:31

MIQËSORE

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda startues, Torino barazon në miqësore

27/07/21 @ 19:03

MEDIA TALK

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

Premier League/Serie A/Transfere

Vedat Muriqi - Xherdan Shaqiri, sulmi i ri i Lazios?

26/07/21 @ 11:39

ZYRTARE

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

Premier League/Serie A/Transfere

Portieri i Atalantas përforcon Tottenhamin

24/07/21 @ 11:43

MEDIA TALK

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

Premier League/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Granit Xhaka te Roma, afër fundit

23/07/21 @ 09:14


 
Të gjitha lajmet nga Serie A