Të gjitha lajmet

LA REPUBBLICA

Pritet të ketë data të reja të vazhdimit të kampionatit

Pritet të ketë data të reja të vazhdimit të kampionatit

21 March, 2020 @20:34

Numri i madh i të vdekurve nga pandemia coronavirus në Itali, ka bërë që krerët e skuadrave të Serie A-së të rishqyrtojnë afatin për rikthim në fushë.

Prestigjiozja La Repubblica ka bërë të ditur se data e 2 majit tash duket shumë afër për zyrtarët e klubeve dhe Serie A mund të shtyhet për edhe një muaj.

Nëse Serie A ri-fillon në qershor, atëherë planifikohet që ajo të përfundojë më 30 korrik. Kjo duket për momentin e komplikuar pasi që një numër i madh i futbollistëve të skuadrave të Serie A-së përfundojnë kontratat me klubet e tyre në qershor, por mbetet të shihet se si do të vendoset.

Mbledhja e radhës mes krerëve të ligës elite italiane të futbollit dhe Federatës do të zhvillohet të martën më 24 mars.

Në Itali nga coronavirusi deri sot kanë ndërruar jetë 4 mijë e 825 persona.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga