Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AC MILAN - KAMPION I SERIE A

Pritja 11 vjeçare mori fund, AC Milan kampion

Foto: ACMilan/fb

Pritja 11 vjeçare mori fund, AC Milan kampion


22 May, 2022 @20:03

Milan ka fituar titullin e parë kampion që prej stinorit 2010/11 pas një performance dominuese në përballjen e fundit të sezonit ndaj Sassuolos, ku fituan 0-3 [Giroud 17, 32, Kessie 36].

Rossonerët hynë në ndeshje me një pikë të nevojshme për të fituar titullin, por me golat e shpejt të shënuara, kryen dilemat që në pjesë të parë të ndeshjes.

Inter ka përfunduar i dyti në renditje, derisa mposhti Sampdorian 3-0, por për tu bërë kampion i duhej humbja e Milanit sot - që nuk ndodhi.

 

Përndryshe, ky është titulli i 19 i Milanit në histori.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A