Të gjitha lajmet

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

Pro League, e para që pritet të anulohet

2 April, 2020 @19:43

Pro League e Belgjikës pritet të jetë liga e parë nga dhjetë më të fortat në Evropë që do të anulohet për shkak të coronavirusit.

Njoftimin e kanë bërë të ditura mediat e huaja, pasi që liga belge në njoftimin zyrtar ka thënë se Bordi i Drejtorëve unanimisht ka vendosur se në pa marrë parasysh çfarë skenari, gara të vazhdojë pas 30 qershorit.

E nëse anulohet stinori 2019/20 Belgjika pritet të ketë edhe kampionin, Brugge, pasi që gjendja aktuale tabelare do të llogaritet si përfundimtare nga liga.

Më 15 prill do të zyrtarizohet marrëveshja përfundimtare dhe do të mirret vendimi për rënie dhe ngritje në elitë të Pro Leagues.

Brugge është 15 pikë larg vendit të dytë, Gent, në renditjen tabelare.

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

4 April, 2020 @14:12

Futbollisti i ri i reprezentacionit të Kosovës, Edon Zhegrova, do të kthehet te Genku. Baselit i ka skaduar afati…

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

Të gjitha lajmet nga International