Të gjitha lajmet

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor 2020, ndërsa finalja e Ligës së Kampionëve të luhet më 30 qershor në Stamboll.

Italia, Anglia dhe Spanja - që janë më të prekura nga coronavirusi kanë kërkuar që të ri-shqyrtohen këto data, ndërsa UEFA-ja u ka bërë të ditura që të japin propozimet, pastaj të shikohet kërkesa e tyre.

 

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

E FUNDIT

UEFA pezullon ndeshjet e javës së ardhshme

13 March, 2020 @11:35

Në zhvillimet e funndit që po bëhen pas shpërndarjes së pakontrolluar të coronavirusit, UEFA ka bërë të ditur se të…

LIVERPOOL 2-3 ATLETICO MADRID

Atletico eliminon kampionin evropian

Foto: uefa.com

11 March, 2020 @23:37

Atletico Madrid ka arritur që të durojë furrinë e Liverpoolit në Anfield Road për të çuar ndeshjen në vazhdime ku…

PARIS ST GERMAIN 2-0 BORUSSIA DORTMUND

Neymar - Bernat vendosin, Parisi eliminon Dortmundin

Foto: uefa.com

11 March, 2020 @22:57

Braziliani Neymar dhe spanjolli Juan Bernat kanë shënuar nga një gol në pjesë të parë të ndeshjes për të siguruar…

Të gjitha lajmet nga Champions League