Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WEST HAM UNITED

Pse jo në Ligë të Kampionëve?

Foto: premierleague.com

Pse jo në Ligë të Kampionëve?


6 April, 2021 @15:47

Kapiteni i skuadrës që po befason me rezultate këtë stinor në Premier Ligë, Mark Noble, ka thënë se ekipi i tij nuk ka asnjë presion për të arritur TOP 4-shen e ligës dhe pse jo, të sigurojnë edhe Ligën e Kampionëve!

Nën drejtimin e David Moyesit, West Ham United ka marrë një ecuri shumë të mirë të rezultateve, ndërsa ardhja e njeriut të harruar te Manchester Unitedi, Jesse Lingard, dhe shkëlqimi i tij te çekanët, ka bërë që skuadra të arrijë në katërshen kryesore të ligës.

“Kemi thënë 2-3 javë më parë, ne nuk kemi presion dhe nuk kemi ç‘të humbim. Secilën ndeshje po e marrim seriozisht dhe të shpresojmë të përzihemi te ekipet më të mira të ligës, e pse jo edhe të arrijmë Ligën e Kampionëve,” ka thënë ndër të tjera Noble, shkruan BBC Sport sot.

Ndërsa vetë trajneri i ekipit ka thënë se s’ka asnjë arsye pse mos të mbetet ekipi aty ku është aktualisht.

“Po dëgjojë analistë që po thonë se West Ham ka gjasa për Ligë të Kampionëve. Askush s’do ta parashikonte këtë në stinorin e kaluar, e as në fillim të stinorit. A mundemi? Ne do të luftojmë me secilin nga ekipet e forta të ligës deri në fund,” ka thënë skocezi Moyes.

Aktualisht çekanët e Londrës janë të katërtit në renditje, tetë xhiro pa përfunduar stinori. Janë katër pikë larg Leicesterit që është i treti, ndërsa kanë një pikë më shumë sesa Chelsea e tri më shumë sesa Tottenhami, që janë të renditur nën ta.

premier league tabel


REAL MADRID - LIVERPOOL

Pas Ramosit, edhe një qendërmbrojtës mungon ndaj Liverpoolit

Champions League

Pas Ramosit, edhe një qendërmbrojtës mungon ndaj Liverpoolit

06/04/21 @ 13:40

MANCHESTER CITY - DORTMUND

Manchester City - Dortmund, për hakmarrje të vitit 2012

Champions League

Manchester City - Dortmund, për hakmarrje të vitit 2012

06/04/21 @ 11:29

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid - Liverpool, rezultatet e përballjeve përgjatë historisë

Champions League

Real Madrid - Liverpool, rezultatet e përballjeve përgjatë historisë

06/04/21 @ 11:14

MIQËSORE

Kosova barazon me Holandën në miqësore

Futsall Superliga

Kosova barazon me Holandën në miqësore

05/04/21 @ 22:50

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SLAVIA 0-4 ARSENAL & VILLARREAL 2-1 DINAMO

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

Europa League/Premier League/La Liga

Arsenali briliant, tash ndaj ish-trajnerit

15/04/21 @ 23:15

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

CHAMPIONS LEAGUE

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

Champions League/Premier League

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

14/04/21 @ 14:03

FORMACIONET E MUNDSHME

Rast për dëshmim

Champions League/Premier League/Bundesliga

Rast për dëshmim

14/04/21 @ 14:00

FORMACIONET E MUNDSHME

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

Champions League/Premier League/La Liga

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

14/04/21 @ 13:51

PARA DUELIT

Dortmund e City me mungesa

Champions League/Premier League/Bundesliga

Dortmund e City me mungesa

14/04/21 @ 13:18

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Champions League/Premier League/Bundesliga/Ligue 1

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

13/04/21 @ 15:42

KLOPP

Liverpooli nuk dorëzohet

Champions League/Premier League

Liverpooli nuk dorëzohet

13/04/21 @ 14:39

BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44


 
Të gjitha lajmet nga Premier League