Të gjitha lajmet

NEYMAR

PSG njofton sa gjatë do të mungojë Neymar

PSG njofton sa gjatë do të mungojë Neymar


30 October, 2020 @21:47

Pas lëndimit të pësuar në përballje të Ligës së Kampionëve ndaj Istanbul Basaksehirit, PSG ka bërë të ditur se sa gjatë do të mungojë superylli brazilian i ekipit, Neymar.

Ai do të mungojë deri në fund të përballjeve kualifikueseve të kombëtareve, ka qartësuar trajneri i ekipit parisien Thomas Tuchel.

Kështu, përveç ndeshjeve në Ligue 1 ndaj Nantes dhe Rennes, si dhe asaj ndaj Leipzigut në Champions, Neymar s’do të jetë as në dispozicion të Brazilit për përballjet drejt Katar 2022, që do të thotë se rreth 3 javë do të zgjasë rikuperimi i tij nga lëndimi.

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @12:08

Marcelo mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Real Madridi. Mbrojtësi brazilian nuk është më në planet…

ARBËR ZENELI

Zeneli lojtari i ndeshjes te Reims

17 January, 2021 @20:56

Arbër Zeneli është zgjedhur lojtari më i dalluar nga skuadra e tij, Reims, në ndeshjen e sotme të luajtur kundër…

VIDEO

Zeneli shënon për epërsinë ndaj Lille

17 January, 2021 @17:50

Mesfushori kosovar, Arbër Zeneli, ka shënuar golin e epërsisë për skuadrën e tij Reims, e cila po përballet me Lille,…

ANGERS - PSG

PSG arrin kreun e tabelës, fiton ndaj Angers

FOTO: PSG/fb

16 January, 2021 @23:31

PSG ka shënuar fitore ndaj Angers me rezultat 1-0, që ia mundëson të paktën përkohësisht pozitën e parë në Ligue…

VENDI I PARË

PSG synon vendin e parë në Ligue 1

Foto: Ligue 1

16 January, 2021 @20:30

Paris Saint-Germain sonte synon të shënojë fitore kundër skuadrës së Angers, për të dal në vendin e parë ne Ligue…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1