Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

FOTO / KB Rahoveci

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

8 November, 2019 @11:10

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, para pak çastesh e zyrtarizoi të hujin e pestë të skuadrës, amerikanin Joshua McFolley.

Joshua McFolley është i gjatë 185 cm, luan në pozitën e fundorit. Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës Detroti MI, derisa luajti me mesatare prej 13.5 pikëve për ndeshje.

McFolley pritet që të arrij sot në Rahovec.

TABELA AKTUALE

Rahoveci gjendet në krye të tabelës në Superligë me 7 fitore e 1 humbje.

Gjithashtu vreshtarët janë edhe pjesë e BIBL, ku në dy ndeshjet e para kanë regjistruar dy humbje.

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FOTO / Korniza Studio

7 November, 2019 @21:18

Nënkampioni i Superligës, Rahoveci, duke e mposhtur Pejën me rezultat 75-83, ka vazhduar të jetë në krye të tabelës. …

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 November, 2019 @20:52

Ekipi prizrenas Bashkimi vazhdoi formën e mirë edhe në ndeshjen kundër Feronikelit. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra, pjesën e parë…

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga