Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA ITALIA

Raportet: Vedat Muriqi drejt Brugge-it

Raportet: Vedat Muriqi drejt Brugge-it


6 July, 2022 @14:59

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, është shumë afër kalimit në Jupiler League të Belgjikës.

Sipas raporteve të fundit nga mediat italiane, Muriqi është shumë afër kalimit te kampioni i shumëfishtë i Belgjikës, Brugge.

Sipas Repubblica‘s, vendimi pritet të mirret brenda këtyre ditëve, ndërsa Brugge ka dalë në pole-position për të marrë sulmuesin e Kosovës, pasi që ka ofruar 9 milionë euro dhe bonuse shtesë për Lazion, për të blerë kartonin e prizrenasit.

Mbetet të shihet se cila do të jetë e ardhmja e Muriqit, derisa ai është me kontratë lojtar i Lazios, ndërsa së fundi ka qenë në gjashtë muajt e sezonit 21/22 si huazim te Mallorca në Spanjë.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A