Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE E BESIKTASIT

Rashica shënon golin e parë për trajnerin e ri në fitore

Fotot: BJK

Rashica shënon golin e parë për trajnerin e ri në fitore


9 January, 2024 @19:59

Ditë më parë Besiktasi emëroi trajnerin e ri të ekipit. Ndërsa ylli i Kosovës Milot Rashica ka shënuar golin e parë për trajnerin e ri. Besiktas fitoi 0-4 ndaj Rizesporit ku luan Altin Zeqiri, ndërsa Fernando Santos ish-selektor i Portugalisë dhe Polonisë ka marrë tre pikë në ndeshjen e parë të tij si trajner i bardhezinjëve nga Stambolli.

Rashica

Rashica luajti deri në minutën e 73 të ndeshjes, ndërsa kishte edhe një rast tepër të mirë, pasi që dribloi dy mbrojtës të kundërshtarit, por s’qëlloi portën e vendasve. Me fitore, Besiktas del mbi Rizesporin në renditje duke arritur te kuota e 32 pikëve, në vend të katërt.

 


 
Të gjitha lajmet nga International