Të gjitha lajmet

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane


9 December, 2020 @23:08

Real Madrid ka treguar veten atëherë kur më së shumti është dashur dhe me fitore ndaj Borussia Mönchengladbachun 2-0 [Benzema 9, 31] për të kryer grupin në vend të parë.

Sulmuesi francez Karim Benzema është treguar i shpejt dhe i papërmbajtshëm për të shënuar dy herë brenda gjysmë-orëshit të parë të lojës për t’i dhënë fund dilemave nëse madrilenët do të rrezikonin pranverën në Champions.

Në përballjen tjetër të grupit, dy skuadra që me fitore do të siguronin kualifikimin tutje në Champions, Inter dhe Shakhtar kanë barazuar pa gola, 0-0.

Barazimi çon Shakhtarin në Europa League, derisa Interin e eliminon tërëisht nga garat evropiane për këtë stinor, e Antonio Conte trajner i neroazzurrëve lëshoi fushën shpejt kokëulur.

Interi pati shumë raste, por asnjëherë s’qëlloi portën kundërshtare, derisa Shakhtari u mbrojt mirë, tentoi bukur me kundërsulme dhe Samir Handanovic në një rast shpëtoi skuadrën nga humbja.

Futja e vonshme e Christian Eriksenit në lojë, që solli edhe 4 raste të pastra për Interin, do të mund të mbetet si një njollë në mendje të Contes, që përfundoi aventurën evropiane interistëve papritur.

TABELA PËRFUNDIMTARE:

1. Real Madrid 10 pikë;
2. Borussia Mönchengladbach 8 pikë;
3. Shakhtar Donetsk 8 pikë;
4. Inter 6 pikë.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41

GRUPI G

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

Champions League

Juventusi tregon fuqinë, kryen grupin si lider

08/12/20 @ 23:25


Të gjitha lajmet nga Champions League