Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 August, 2017 @22:35

Real Madrid
Manchester United
Real Madrid 2 : 1 Manchester United
Casemiro 24', Isco 52' 62' R. Lukaku

Telekom Arena, Shkup.

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së Superkupës europiane në futboll, duke e mposhtur Manchester Unitedin sonte në Shkup, 2-1, për të çuar për herë të katërt në muzeun e Santiago Bernabeut këtë trofe.

Përndryshe, Real Madrid ka mbrojtur këtë trofe, pasi që të njejtën e pat fituar edhe vjet, kur në finale mposhti Sevillën.

isco

Ka qenë Casemiro që ka bërë dallimin në pjesë të parë të ndeshjes, kur shënoi për avantazhin fillestar të madrilenëve, ndërsa në pjesë të dytë Isco shtoi avantazhin në 2-0.

Edhepse Manchester United u rikthye shpejt përmes Romelu Lukakut, për 2-1, ekipi i Jose Mourinhos do të mund të ‘vajtojë’ rastet e humbura pas golit të parë, kur më të mirën e kishte Marcus Rashford, që i vetëm para Keylor Navasit nuk arriti të gjej kornizën e portës.

luk

Zinedine Zidane futi Cristiano Ronaldon në 10 minutëshin e fundit të takimit, kur madrilenët nisën me kundërsulme të rrezikojnë seriozisht dhe United nga goli shpëtoi vetëm në saje të David de Geas, që mbrojti dy raste ideale të Realit.

isco

Toni Kroos, Casemiro dhe Luka Modric, kanë dominuar në të gjitha aspektet mesfushën në këtë përballje, që është edhe arsyeja kryesore e dominimit të Real Madridit në trofuen e radhës për francezin Zidane dhe ekipin e mbretërve.

superTRIUMFET E REALIT NË SUPERKUPË

Real Madrid ka triumfuar në Superkupën e Europës në vitet: 2002, 2014, 2016 dhe 2017.


SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 August, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para për ndeshjen e sontme të Superkupës së Europës që zhvillohet…

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar…

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka arritur marrëveshje me njërin ndër futbollistët më me përvojë…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë në pjesë të parë, në fund, nuk ka arritur të shfrytëzojë…

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e parë të javës në stinorin e ri 2017/18, pas përfundimit të…

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga italiani i famshëm si lojtar, Mark Iuliano, ka prezentuar…

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 August, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk do të udhëtonte për ndeshjen e Superkupës europiane në Shkup,…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 August, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar testet mjekësore te Besiktas, para finalizimit të marrëveshjes te kampioni i…

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 August, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës, Edenilson Bergonsi dhe që ka djersitur fanellën e Dritës…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ANTHONY MARTIAL

Martial vazhdon deri në 2020?

17 December, 2018 @22:06

Sipas mediave angleze, sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij edhe për një…

1/8

Çiftet e 1/8 së finales në Champions League

17 December, 2018 @11:52

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë të Kampionëve. Ndeshjet e para zhvillohen më 12-13…

1/8

Shorti i Champions League, data dhe vazot

12 December, 2018 @23:24

Pasi u kuptuan 16 skuadrat që do të jenë në 1/8 e finales, le të shohim vazot dhe datën e…

GRUPI H

Liderët mposhten, por kualifikohen

Foto: Squawka

12 December, 2018 @23:17

Si në ndeshjet e grupit G, edhe në ndeshjet e Grupit H sonte liderët pësuan humbje. Juventusi u…

Të gjitha lajmet nga Champions League