Të gjitha lajmet

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i neroazzurëve.

Lojtari i në stinorin e kaluar luajti për Nice‘n në Ligue 1, u dallua me paraqitjet e tij dhe ka qenë për 33 ndeshje i pazëvendësueshëm në ekipin e elitës së futbollit francez.

Henrique 23 vjeç më parë ka qenë pjesë e Vitoria Guimaraesit dhe Academico Viseut në Portugali.

henKIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka arritur marrëveshje me njërin ndër futbollistët më me përvojë…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë në pjesë të parë, në fund, nuk ka arritur të shfrytëzojë…

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e parë të javës në stinorin e ri 2017/18, pas përfundimit të…

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga italiani i famshëm si lojtar, Mark Iuliano, ka prezentuar…

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 August, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk do të udhëtonte për ndeshjen e Superkupës europiane në Shkup,…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 August, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar testet mjekësore te Besiktas, para finalizimit të marrëveshjes te kampioni i…

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 August, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës, Edenilson Bergonsi dhe që ka djersitur fanellën e Dritës…

VELODROME

N’Jie-Germain shkëlqejnë, Marseille fiton

6 August, 2017 @23:28

Olympique Marseille ka rikthyer Clinton N’Jien në Ligue 1 duke e marrë nga Tottenham Hotspuri këtë verë. Por, çfarë rikthimi…

SUPERKUPA TURKE

Pepe shkakton penallti në fund, Besiktas humb Superkupën

6 August, 2017 @21:51

Pepe karrierën në Besiktas, nuk e nisi në mënyrën më të mirë. Në ndeshjen e luajtur në kuadër të Superkupës…

ATALANTA - LAZIO

Berisha i pakalueshëm, mposhtet Lazio

17 December, 2018 @22:52

Një gol i shënuar në minutë të parë të ndeshjes nga Daniel Zapata ka mjaftuar për Atalantën, që t’i merr…

ZLATAN IBRAHIMOVIC

Ibra përgjigjet me stil për kthimin në futbollin evropian

17 December, 2018 @22:13

Superylli suedez i futbollit, Zlatan Ibrahimovic, është përgjigjur me stil lidhur me përfoljet që ai do të mund të kthehet…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

Të gjitha lajmet nga Serie A