Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMBËTARJA

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati

Foto: FSHF

Reja: Uellsi skuadër e mirë, por ne jemi gati


4 June, 2021 @20:19

Trajneri i Kombëtares Shqiptare në futboll, Eduardo Reja, u shpreh se ekipi që ai drejton është gati për ndeshjen me Uellsin dhe do të japin më të mirën në ndeshje.

I pyetur për lodhjen e lojtarëve, Edi Reja u shpreh se padyshim lodhja është një problem, megjithatë ekipi ka pushuar dhe ka marrë forcat këto ditë. “E dimë që nuk është e lehtë të përballesh me Uellsin, është një skuadër e fortë fizikisht, në të njëjtën kohë edhe teknikisht është shumë e mirë. Një skuadër që ka eksperiencë, ka edhe vlera të mëdha dhe nuk do të jetë aspak një ndeshje e lehtë për ne.” - u shpreh trajneri i kuqezinjëve.

Lidhur me pikat e forta dhe të dobëta të kundërshtarit, Reja theksoi se pika e tyre më e fortë është mesfusha dhe sulmi. “Kanë lojtarë të nivelit te lartë sic është Gareth Bejl. Bëjnë një futboll shumë të mirë. Përveç se janë fizikisht mirë, janë edhe të shpejtë.” - tha Reja për mediat.

Sa i përket formacionit, Edi Reja theksoi se tashmë veçse e ka vendosur se si do të luajë kundër Uellsit, por se ka dyshime në sulm pasi që sipas tij, katër lojtarë janë në formë shumë të mirë dhe zgjedhja mes tyre është e vështirë. Sa i përket mesfushës, Reja konfirmoi se Abrashi, i cili do të jetë edhe kapiteni, do të luajë, ndërsa bashkëlojtarë në mesfushë mund t’i ketë edhe Baren dhe Çekicin. Treshja e mbrojtjes dihet dhe Reja do të startojë me Ismajlin, Gjimishitin dhe Kumbullën, ndërsa mbetet vendoset për krahët.

Krejt në fund, Reja theksoi se gjëja më me rëndësi në ndeshjet në vijim është ta kuptojmë se ku jemi dhe sa jemi rritur. “Unë uroj që këto ndeshje të na ndihmojnë për të bërë analizat e duhura dhe për të parë se ku do të arrijmë.” - e mbylli Reja.


ANDORRA U21

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

Kombëtarja

Shqipëria U21 i nisi me fitore kualifikimet

04/06/21 @ 20:17

MALTA - KOSOVA

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

Përfaqësuesja

Rashica bënë dallimin ndaj Maltës

04/06/21 @ 19:37

PJESA E PARË

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

Përfaqësuesja

Kosova pëson në fund të pjesës së parë

04/06/21 @ 18:47

MALTA - KOSOVA

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

Përfaqësuesja

Goli i Rashicës që e kaloi Kosovën në epërsi (video)

04/06/21 @ 18:46

GJILANI

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

FFK Superliga

Munishi tregon kapitenin e ardhshëm të Gjilanit

04/06/21 @ 18:36

SHQIPËRIA U21

Formacionet zyrtare: Andorra U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Andorra U21 - Shqipëria U21

04/06/21 @ 16:58

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Kosova me Rashicën në sulm

Përfaqësuesja

Formacionet zyrtare: Kosova me Rashicën në sulm

04/06/21 @ 16:46

EURO U-21 FINAL

Finalja EURO-U21, Gjermania e Berishës ndaj Portugalisë

Evropiani/International

Finalja EURO-U21, Gjermania e Berishës ndaj Portugalisë

04/06/21 @ 15:12

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

UELLSI - SHQIPËRIA

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

Kombëtarja

Miqësorja me Uellsin përfundon me rezultat miqësor

05/06/21 @ 19:31

UELLSI - SHQIPËRIA

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Kombëtarja

Përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

05/06/21 @ 18:45

11-SHET

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Uellsi - Shqipëria

05/06/21 @ 16:49

FANELLAT E REJA

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

Kombëtarja/International

Kuqezinjtë sot luajnë me fanella të reja

05/06/21 @ 13:00


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja