Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO U-21 FINAL

Finalja EURO-U21, Gjermania e Berishës ndaj Portugalisë

Foto: uefa.com

Finalja EURO-U21, Gjermania e Berishës ndaj Portugalisë


4 June, 2021 @15:12

Të dielën me fillim prej orës 21:00 Gjermani U21 dhe Portugalia U21 do të vendosin për ekipin më të mirë të shpresave në Evropë, në finalen e EURO 2021 të të rinjve.

Gjermanët, ku luan Mërgim Berisha, mposhtën Holandën U21 2-1 në gjysmëfinale me dy gola të shënuara nga Florian Wirtz, për të arritur finalen e tretë rresht [Florian Wirtz 1, 8 - Perr Schuurs 67]. Mërgim Berisha luajti 84 minuta në gjysmëfinale ndaj Holandës, duke u zëvendësuar në minutat e fundit të lojës, derisa ka pasur tri shtylla të qëlluara përgjatë duelit!

Në anën tjetër, Portugalia U21 ka ndërprerë serinë prej 18 ndeshjeve pa humbje në këtë garë të Spanjës U21. Një gol i shënuar me devijim, vonë në ndeshje i dha finalen e madhe portugezëve, me 1-0. Autogoli iu regjistrua Jorge Cuencas (80’).

Finalja do të zhvillohet në Ljubljanë të Sllovenisë, si bashkorganizatore me Hungarinë në këtë kampionat.

 


KOSOVA

Astrit Selmani mungon ndaj Maltës

Përfaqësuesja

Astrit Selmani mungon ndaj Maltës

04/06/21 @ 15:06

ARSENAL

Arsenali publikon listën e largimeve

Premier League

Arsenali publikon listën e largimeve

03/06/21 @ 23:43

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër Maltës

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para miqësores kundër Maltës

03/06/21 @ 21:14

PRISHTINA

Kampionja e Superligës, blindon Gledi Micin

FFK Superliga/Transfere

Kampionja e Superligës, blindon Gledi Micin

03/06/21 @ 22:18

LIGUE 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

Ligue 1

Ligue 1 bëhet me 18 skuadra

03/06/21 @ 20:49

LLAPI

Llapi nis të hënën përgatitjet për Conference League

FFK Superliga

Llapi nis të hënën përgatitjet për Conference League

04/06/21 @ 11:56

SHQIP NË BOTË

Zyrtare: Kryeziu e Kololli mbeten pa skuadër

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Zyrtare: Kryeziu e Kololli mbeten pa skuadër

03/06/21 @ 19:44

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

EURO2020

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

Evropiani

Lista përfundimtare e Anglisë, në listë edhe Arnold

01/06/21 @ 18:28

EURO 2020

Zeqiri i tha “jo” Kosovës, Zvicra i thotë “jo” Zeqirit

Evropiani

Zeqiri i tha “jo” Kosovës, Zvicra i thotë “jo” Zeqirit

31/05/21 @ 18:34

PËRGATITJET PËR EURO

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta

Evropiani/International

Xhaka startues në fitore, Zeqiri 0 minuta

30/05/21 @ 22:26

BELGJIKA

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

Evropiani

Thierry Henry rikthehet në Belgjikë

30/05/21 @ 21:42

SHKUP

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

Evropiani/La Liga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Enis Bardhi izolohet, pozitiv në COVID-19

26/05/21 @ 16:12

DANIMARKA

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

Evropiani

Danimarka publikon listën përfundimtare për EURO 2020

26/05/21 @ 13:34

ANGLIA

Anglia publikon listën e gjërë për EURO 2020

Evropiani

Anglia publikon listën e gjërë për EURO 2020

25/05/21 @ 14:31

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

EURO 2020

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit

Evropiani

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit

24/05/21 @ 12:40

EURO 2020

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

Evropiani

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

21/05/21 @ 00:18


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani