Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati me përfaqësuesit e katër klubeve gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës, e ku mori pjesë edhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu.

Në këtë takim me dakordim të plotë të katër përfaqësuesve të klubeve u vendos që ndeshjet e para gjysmëfinale të zhvillohen më 2 qershor (Prishtina-Drenica) dhe më 3 qershor (Ballkani-Feronikeli), derisa ndeshjet e kthimit më 17 qershor.

SI ARRITËN NË GJYSMËFINALE?

Me këto ndeshje pritet të rinis edhe futbolli në Kosovë pas pandemisë. Prishtina kishte eliminuar Vushtrrinë në çerekfinale, ndërsa Drenica Gjilanin.

Sa i përket çiftit tjetër, Ballkani kishte pasur punë të lehtë me Dukagjinin, sikurse edhe Feronikeli ndaj Lirisë.

Për Feronikelin dhe Drenicën Kupa po shihet si derë e vetme për dalje në arenë ndërkombëtare këtë stinor. Kurse Ballkani e Gjilani kanë gjasa të mira të shkojnë në gara evropiane prej kampionatit.

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që…

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame…

RIKTHIMI

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e…

AGIM ADEMI

Patjetër të zbatohen rregullat e MSH-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

18 May, 2020 @13:28

Kreu i FFK-së Agim Ademi në një deklaratë të tij dhënë për Kohën ditore, menjëherë pas vendimit të Ministrisë së…

LEJOHEN STËRVITJET

Vjen leja nga Ministria, futbolli mund të rikthehet

18 May, 2020 @13:09

Prej sot klubet e Superligës së Kosovës në futboll do të mund të rikthhen në stërvitje grupore. Zëdhënësi i…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga