Të gjitha lajmet

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në portën e Juventusit, për t’i mposhtur ata 4-2 në fund, edhe pse ishin në disavantazh deri në minutën e 62-të të ndeshjes 0-2!

Juventus u mposht për herë të parë në Serie A që prej 8 shkurtit, kur e kishte mposhtur Verona! Ndërsa bianconerët dështuan të shtojnë avantazhin ndaj Lazios në krye të tabelës.

TABELA AKTUALE

Fakt tjetër interesant i ndeshjes është që të gjitha golat u shënuan në pjesë të dytë të saj, për përfundimtaren 4-2 [Ibrahimovic 62p, Kessie 66, Leao 67, Rebic 80 - Rabiot 47, Ronaldo 53].

Fitorja ngriti rossonerët prej pozitëns së shtatë në të pestën, për t’i kaluar kundërshtarët Roma dhe Napoli për një pikë. Kreu ende i takon Juventusit, me 7 pikë mbi Lazion.

Me këtë, del edhe një statistikë interesante që siguron se Milan nuk i ka shënuar Juventusit katër gola në ndeshje që prej vitit 1989.

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

Të gjitha lajmet nga Serie A