Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE - GRUPI D3

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

7 September, 2018 @22:45

Në ndeshjen tjetër të grupit të Kosovës në Ligën e Kombeve, Ishujt Faroe kanë shënuar fitore 3-1 ndaj Maltës.

Kjo fitore bën që Ishujt Faroe tashmë të jenë në krye të grupit me 3 pikë, para Azerbajxhanit e Kosovës që kanë nga 1, derisa Malta pas xhiros së parë ndodhet e fundit me 0 pikë.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Ndaj Ishujve Faroe, Kosova luan të hënën më 10 shtator në Prishtinë.

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

MINUTAT E KOSOVËS NË STATISTIKA

Të pazëvendësueshmit e Challandesit

TOPSPORTI/ A. P.

18 March, 2019 @23:44

Selektori zviceran i Kosovës, Bernard Challandes, në ndeshjet zyrtare të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve maksimalisht ka shfrytëzuar…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve