Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE - GRUPI D3

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

Rivali i ardhshëm i Kosovës merr kreun e grupit

7 September, 2018 @22:45

Ishujt Faroe
Malta
Ishujt Faroe 3 : 1 Malta
J.Edmundsson 31', K.Joensen 38', H.Hansson 52' M.Mifsud 42'

Tórsvøllur (Torshavn)
Në ndeshjen tjetër të grupit të Kosovës në Ligën e Kombeve, Ishujt Faroe kanë shënuar fitore 3-1 ndaj Maltës. Kjo fitore bën që Ishujt Faroe tashmë të jenë në krye të grupit me 3 pikë, para Azerbajxhanit e Kosovës që kanë nga 1, derisa Malta pas xhiros së parë ndodhet e fundit me 0 pikë. LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI Ndaj Ishujve Faroe, Kosova luan të hënën më 10 shtator në Prishtinë.

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 baraz ndaj Irlandës U21

P.P për Borozani

7 September, 2018 @20:52

Në takimin e luajtur sonte në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës U21 barazoi 1-1 ndaj Irlandës U21. Pjesa e parë u…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Azerbajxhani vs. Kosova, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

7 September, 2018 @20:06

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit në Baku, këto janë notat individuale për futbollistët e Kosovës sipas Borozani.com. RAPORTI I NDESHJES…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Kosova kthehet me pikë nga Baku

Foto: UEFA

7 September, 2018 @19:55

Kthehemi nga Baku me pikë! Në ndeshjen e parë në kuadër të Ligës së Kombeve, Kosova ka barazuar 0-0 ndaj…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Izraeli

7 September, 2018 @19:35

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe të Israelit. SHQIPËRIA: Strakosha, Binaku, Hysaj, Veseli, Xhimshiti, Basha, Memushaj, Xhaka, Guri, Hyka,…

KOSOVA U21 - IRLANDA U21

Kosova U21 vs. Irlanda U21, publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @17:35

Me fillim nga ora 19:00, Kosova U21 e pret në "Adem Jashari" të Mitrovicës Irlandën Veriore. Formacioni startues i Kosovës…

AZERBAJXHANI - KOSOVA

Publikohet formacioni i Kosovës

7 September, 2018 @16:28

Pak para ndeshjes, është publikuar formacioni startues i Kosovës për ndeshjen e sontme ndaj Azerbajxhanit. Formacioni i Kosovës: Samir Ujkani,…

DIEGO ARMANDO MARADONA

Nënshkruan me skuadrën meksikane

7 September, 2018 @13:51

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka nënshkruar kontratë me skuadrën nga liga e dytë e Meksikës, Dorados. Maradona do…

JAPONIA - KILI

Termeti anulon ndeshjen

Foto: ESPN

7 September, 2018 @13:47

Ndeshja miqësore ndërmjet Japonisë dhe Kilit, është anuluar për shkak të termetit që kishte ndodhur në Hokkaido. Fatkeqësia natyrore që…

IZRAELI - SHQIPËRIA

Izrael vs. Shqipëri, gjyqtarët e ndeshjes

13 October, 2018 @22:26

Në kuadër të Ligës së Kombeve, Shqipëria të dielen do të jetë mysafire e Izraelit GRUPET DHE ORARI -…

ISHUJT FAROE - KOSOVA

Gjyqtarët për ndeshjen e Kosovës

13 October, 2018 @22:21

Me fillim nga ora 18:00, të dielen Kosova do të luajë si mysafire e Ishujve Faroe në kuadër të Ligës…

NGA ISHUJT FAROE

Mbahen stërvitjet e fundit para duelit

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:45

Djelmoshat e Kosovës të cilët po udhëheqin grupin kualifikues të Ligës D të Kombeve, kanë kryer stërvitjet e fundit para…

NGA KONFERENCA

“Do ta gjej përbërjen më të mirë”

Foto: FFK

13 October, 2018 @21:31

Në konferencën për media para ndeshjes me Ishujt Faroe, përzgjedhësi Bernard Challandes dhe futbollisti Herolind Shala u janë përgjigjur gazetarëve.…

ARMENIA - GJIBRALTARI

Gjibraltari shokon Armeninë, shkruan historinë

13 October, 2018 @20:22

Fitorja e parë në histori të vendit në gara zyrtare. Gjibraltari ka arritur fitoren historike duke shënuar fitore si mysafir…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve