Të gjitha lajmet

JUVENTUS

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

8 August, 2020 @0:00

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin 80 vjeçar te Juventusi.

Duke shënuar sonte dy gola kundër Lyonit, Ronaldo në të gjitha garat ka shënuar 37 gola dhe kjo është shifra më e madhe gjatë një stinori në histori të klubit.

Rekordin 80 vjeçar e mbante legjenda e klubit Felice Borel, që në stinorin 1933/34 kishte shënuar 36 gola. Duhet cekur se ky është vetëm stinori i dytë i Ronaldos me Juventusin.

JUVENTUS - LYON

Ronaldo s’mjafton, Juve turpërohet nga Lyoni

7 August, 2020 @23:08

Nëntë herë me radhë kampion i Italisë, por sukses në Evropë s’ka as këtë vit! Ajaxi vitin e kaluar, kurse…

CITY - REAL MADRID

Fiton edhe në Angli, City në çerekfinale!

7 August, 2020 @22:58

Pas fitores 1-2 në Madrid në ndeshjen e luajtur para pandemisë, City e ka fituar edhe takimin kthyes me rezultat…

RIVALI

Trajneri i Interit: Kujdes nga Drita!

7 August, 2020 @15:27

Kundërshtari i parë i Dritës në parakualifikime për Ligë të Kampionëve 20/21, Inter Escalades, pritet që të ketë kujdes të…

DRITA / CHAMPIONS LEAGUE

Kampionia e Kosovës udhëton në Zvicër

FOTO / Drita

7 August, 2020 @14:04

Kampionia e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka udhëtuar sot në Nyon të Zvicrës për ndeshjet paraeliminatore të Ligës…

DRITA

KF Drita negative në COVID-19, por duhet edhe një testim

6 August, 2020 @19:41

Skuadra e Dritës që do të garojë në parakualifikime për Champions League 20/21 ka bërë të ditur para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga Champions League