Të gjitha lajmet

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi në golin e barazimit të shënuar nga “el profesore” Miguel Veloso për përfundimtaren 2-2 [Lazovic 2, Veloso 86 - Candreva 49, Dimarco 55ag].

Rrahmani startues, bashkë me Marash Kumbullën, luajti tërë ndeshjen ndërsa në minutën e 86 të ndeshjes brenda në zonë duke depërtuar gjeti Veloson që shënoi duke tundur rrjetën e Samir Handanovicit për 2-2.

TABELA AKTUALE

Kumbulla luajti 84 minuta për ekipin e drejtuar me sukses nga Ivan Juric, ndërsa Rrahmani deri në fund.

E Inter me këtë barazim ka humbur mundësinë për të dalë në pozitë të tretë të klasifikimit, që aktualisht është e okupuar nga Atalanta në formë, me një pikë më shumë, 66.

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

MILAN 4-2 JUVENTUS

Rikthim i madh i Milanit, për ta mposhtur Juven

Foto: ACMilan/tw

7 July, 2020 @23:53

Të jashtëzakonshëm janë treguar futbollitët e Milanit sonte, veçanërisht në gjysmorëshin e fundit të ndeshjes kur shënuan katër herë në…

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe…

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

Të gjitha lajmet nga Serie A