Të gjitha lajmet

AMIR RRAHMANI

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso


10 January, 2021 @16:35

Amir Rrahmani përjetoi sot një ditë të pafat në ndeshjen e tij të parë si titullar që e zhvilloi me skuadrën e Napolit.

Qendërmbrojtësi kosovar “ia dhuroi” golin ekipit kundërshtar, Udinese, pas gabimit trashanik me pasim të dobët prapa tek portieri, duke mundësuar sulmuesin Lasagna të shënojë golin e barazimit 1-1 në minutën 27’.

Gabimi i Rrahmanit nuk u tolerua fare nga trajneri Gennaro Gattuso, i cili mori masa me të përfunduar pjesa e parë, duke e zëvendësuar me qendërmbrojtësin portugez Rui.

Kujtojmë se Rrahmani ishte transferuar te Napoli qysh në shtator të vitit të kaluar, ndërsa debutimin e pati realizuar vetëm një javë më parë.


FA CUP

Chelsea i kthehet fitores, poker ndaj Morecambe

Premier League

Chelsea i kthehet fitores, poker ndaj Morecambe

10/01/21 @ 16:30

VIDEO

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Çekiçi bënë të pamundurën, shënon nga goditje e lirë në kënd të vdekur

10/01/21 @ 16:01

FAZA PËRGATITORE

Fillojnë stërvitjet te Ferizaj, paralajmërohen përforcime të reja

FFK Liga e parë

Fillojnë stërvitjet te Ferizaj, paralajmërohen përforcime të reja

10/01/21 @ 15:49

FAZA PËRGATITORE

Istogu bënë të ditur datën e nisjes së stërvitjeve

FFK Liga e parë

Istogu bënë të ditur datën e nisjes së stërvitjeve

10/01/21 @ 15:41

FAZA PËRGATITORE

Llapi aranzhon dy miqësore ndërkombëtare në Antalya

FFK Superliga

Llapi aranzhon dy miqësore ndërkombëtare në Antalya

10/01/21 @ 15:29

ARBËRIA

Mesfushori njofton largimin nga Arbëria

FFK Superliga

Mesfushori njofton largimin nga Arbëria

10/01/21 @ 15:13

FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

SHORTI U21

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

28/01/21 @ 13:08

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

VEDAT MURIQI

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

18/01/21 @ 20:43

VALMIR SULEJMANI

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

18/01/21 @ 19:35

VIDEO

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

13/01/21 @ 16:13

BUNDESLIGA 2

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

03/01/21 @ 15:45

LEART PAQARADA

Vetëm një pjesë për Paqaradën

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Vetëm një pjesë për Paqaradën

03/01/21 @ 15:30


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja