Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AMIR RRAHMANI

Rrahmani uron debutuesit

Amir Rrahmani duke dalë në ndeshje ndaj San Marinos/ Foto: FFK

Rrahmani uron debutuesit


1 June, 2021 @23:55

Mbrojtësi i Dardanëve, Amir Rrahmani, në deklaratën e tij pas ndeshjes ka thënë se kanë respektuar kundërshtarin përkundër nivelit të tyre.

Ai është shprehur gjithashtu falenderues ndaj lojtarëve të rinj që kanë debutuar dhe u ka dëshiruar ambientim sa më të shpejtë te Kosova.

“Kemi respektuar kundërshtarin dhe besoj se kemi luajtur mirë. Ka qenë mundësi për futbollistët e rinj të ambientohen me ekipin. Lojtarët kanë dhënë maksimumin në këtë ndeshje ndërsa ata që debutuan shpresoj që të na ndihmojnë në takimet e radhës. Jemi ekip i ri dhe kemi lojtarë cilësorë,” ka thënë Rrahmani, që mbron ngjyrat e Napolit në Serie A të Italisë.

Pas fitores ndaj San Marinos 4-1, Kosova do të luajë miqësore ndaj Maltës pas 3 ditësh, ndërsa më 8 qershor ndaj Guinesë e më 11 qershor ndaj Gambisë në Antalya.

Për Kosovën në 11-shen startuese sot debutuan mbrojtësit Betim Fazliji dhe Destan Bajselmani, ndërsa paraqitje të parë ka pasur edhe Blendi Idrizi.

Në pjesë të dytë ku inkuadrua edhe Lorik Emini.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja