Të gjitha lajmet

TALENTI

Rron Statovci kalon te Llapi

Rron Statovci kalon te Llapi

6 June, 2016 @18:12

Skuadra e Llapit, është përforcuar me ish mbrojtësin e 2 Korrikut, Rron Statovci. Statovci 19 vjeçar, ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me Llapin, ndërsa stinorin e kaluar ishte shpallur mbrojtësi më i mirë në Ligën e Parë. Llapi e përfundoi stinorin 2015/16, në pozitën e gjashtë.

MEDIA

Zviceranja Blick edhe në shqip

Screenshot

6 June, 2016 @15:32

Gazeta zvicerane Blick, që njihet me teskte kontraverze të saja, do të raportojë edhe në gjuhën shqipe nga kampi shqiptar…

EURO2016

Kush janë më të shkurtërit e kampionatit?

6 June, 2016 @14:53

UEFA vjen me statistika interesante pak ditë para Euro2016. Le të shohim se cilët janë lojtarët më të shkurtër…

MBI 2 METRA

Futbollistët më të gjatë të EUROs

6 June, 2016 @14:48

Në Kampionatin Europian "Franca 2016" 4 lojtarë janë mbi 2 metra të gjatë dhe këta mbajnë primatin e më të…

EURO2016

Kush peshon më shumë në kampionat?

6 June, 2016 @14:44

Statistikat interesante para fillimit të Euro2016 vazhdojnë. UEFA vjen me peshën mesatare të skuadrave. Lista fillon me kampionin botëror,…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga