Të gjitha lajmet

ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Foto: https://www.sevillafc.es/

Sevilla prezanton Papu Gomezin


27 January, 2021 @0:42

Futbollisti argjentinas që bëri punë të madhe dhe shkroi historinë me Atalantën në sezonet e kaluara, Papu Gomez, është lojtar i ri i Sevillës.

Ekipi spanjoll prezantoi dje futbollistin në fjalë, duke bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë me mesfushorin deri në verë të vitit 2024.

Atalanta përfitoi afro 8 milionë euro nga transferi i Gomezit te Sevilla, ndërsa largimi i tij nga ekipi u bë i pashmangshëm pasi që ai ftohu marrëdhëniet me trajnerin e ekipit nga Bergamoja, Gian Piero Gasperini.

Vetëm këtë sezon, Papu ka shënuar 5 gola dhe ka regjistruar 4 asistime në llogari të tij për neroazzurët. Përgjatë gjashtë stinorëve të kaluar te Atalanta, Papu Gomez ka luajtur më shumë se 250 ndeshje dhe ka shënuar 59 gola e 71 asistime.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se paga e lojtarit do të jetë rreth 2.5 milionë euro në vjet.


LAZIO

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

Serie A

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

26/01/21 @ 23:19

COPPA ITALIA

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

Serie A

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

26/01/21 @ 22:52

JUVENTUS

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

Serie A

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

26/01/21 @ 21:02

SERIA A

Roma po bëhet me super trajner?

Serie A

Roma po bëhet me super trajner?

26/01/21 @ 19:37

SERIA A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

Serie A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

26/01/21 @ 18:37

TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

25/01/21 @ 23:43

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Serie A

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

25/01/21 @ 19:05

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47

SERIE A

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

24/01/21 @ 20:02


Të gjitha lajmet nga Serie A