Të gjitha lajmet

XHIROJA E PARË

Sezoni i ri fillon në Malishevë

Sezoni i ri fillon në Malishevë

23 August, 2019 @14:16

Një javë pas Superligës, sot fillon Liga e Parë e Kosovës në futboll.

Në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në Malishevë, sezonin e ri e fillojnë Malisheva dhe KEK-u sot me fillim nga ora 17:00, derisa ndeshjet e tjera të xhiros luhen nesër dhe pasnesër.

NDESHJET E XHIROS

Kujtojmë që sivjet në Ligën e Parë garojnë 4 prej 5 skuadrave më të mëdha të futbollit kosovar: Besa, Liria, Trepça e Vëllaznimi.

CANER GZIMI

“Me lojë të bukur shpresojmë në rezultat pozitiv”

22 August, 2019 @12:40

Liga e Parë e Kosovës në futboll, do të fillojë të premtën me ndeshjen Malisheva - KEK-u. Lojtari prizrenas Caner…

NGA FFK-ja

FFK anulon kartonët e stinorit të kaluar për futbollistët

16 August, 2019 @12:07

Në mbledhjen e mbajtur në ditën e fundit të korrikut, FFK-ja ka bërë të ditur se ka anuluar kartonët që…

LIRIA

Liria zgjedh kapitenin për sezonin e ri

7 August, 2019 @14:59

Përmes një postimi në Facebook, klubi futbollistik Liria ka bërë të ditur që kapiten i skuadrës për sezonin e ardhshëm…

NISEN PROCEDURAT

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

Foto: KFIstogu/fb

26 July, 2019 @16:15

Skuadra e Istogut para pak çastesh ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se përfoljet e shumta në qytezë janë tashmë…

KORETIN

Edhe Bashkimi nis përgatitjet për 2019/20

25 July, 2019 @12:22

Skuadra e Bashkimit të Koretinit ka bërë të ditur sot se ka nisur përgatitjet për stinorin e ri 2019/20. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë