Të gjitha lajmet

CHELSEA - LIVERPOOL

Shaqiri asistues, Sturridge shpëton Liverpoolin

Shaqiri asistues, Sturridge shpëton Liverpoolin

29 September, 2018 @20:24

Chelsea
Liverpool
Chelsea 1 : 1 Liverpool
E.HAZARD 25' D.STURRIDGE 89'

Stamford Bridge

Pak ditë pas përballjes së tyre në Kupë, sot Chelsea e Liverpooli u përballen mes vete në kuadër të kryendeshjes së javës së shtatë në Premier League.

Seria e golave u hap nga belgu Eden Hazard, i cili shënoi mjeshtërisht me të majtën pas një asistimit nga Kovacic, ndërsa fitorja Chelseat iu mohua nga një gol fenomenal i Daniel Sturridge, i cili shënoi pas asistimit nga Xherdan Shaqiri. Të dy këta lojtarë u inkuadruan nga banka rezervë për Liverpoolin.

TABELA AKTUALE

Ky barazim bën që City e Liverpooli të jenë në krye të ligës me pikë të barabarta, kurse Chelsea ndodhet menjëherë pas tyre.

JUVENTUS - NAPOLI

Vazhdon perfeksioni i Juventusit

29 September, 2018 @19:51

Juventusi arriti ta mposhtë edhe Napolin, për ta vazhduar perfeksionin në Serie A. Zonja e vjetër nga Torino i mposhti…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

FERONIKELI - LIRIA

E pesta me radhë, ruhet kreu

Foto: KF Feronikeli

29 September, 2018 @17:25

E pesta fitore me radhë për Feronikelin ka ardhur sot në takimin e luajtur ndaj Lirisë në Drenas, takim në…

LLAPI - KEK-u

Fitore për ndjekjen e kreut

FOTO: llapifc.com

29 September, 2018 @17:20

Në takimin e zhvilluar sot në Podujevë, skuadra e Llapit ka arritur ta mposhtë me rezultat 2-0 KEK-un e fundosur. …

ONIX - VËLLAZNIMI

Pa fitues në Istog, kreu shkon në Klinë

Foto: KF Vëllaznimi

29 September, 2018 @17:15

Me rezultat të bardhë u mbyll dueli mes Onixit dhe Vëllaznimit, skuadra që këto që kishin pikë të barabarta në…

ROMA - LAZIO

S’ka debutim për Berishën, Roma fiton derbin

29 September, 2018 @16:56

Me fitoren e Romës është mbyllur derbi i kryeqytetit italian në Serie A. Me golat e Pellegrinit, Kolarovit e Fazios,…

WEST HAM - UNITED

Humbja e radhës, fundi i Mourinhos?

29 September, 2018 @15:26

Pas barazimit ndaj Wolves javën e kaluar dhe eliminimit nga Kupa e Ligës në mesjavë, United ka vazhduar rezultatet e…

JAVA E GJASHTË

Onixi e Vëllaznimi për kreun e tabelës

29 September, 2018 @11:50

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 4 ndeshje në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Dueli më interesant…

JAVA E SHTATË

Ndeshje nga Podujeva e Drenasi

BOROZANI

29 September, 2018 @11:44

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara dje, xhiroja e shtatë e Superligës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera. Në Podujevë,…

HERTHA BERLIN - BAYERN MUNCHEN

Dy gabime radhazi, i rrezikohet kreu

28 September, 2018 @22:59

Pas barazimit me Augsburgun në mesjavë, Bayerni edhe sonte gaboi duke u mposhtur nga Hertha Berlini me rezultat 2-0. Vedad…

TREPÇA '89 - FERIZAJ

Trepça ‘89 minimalisht ndaj Ferizajit

BOROZANI / Arkiv

28 September, 2018 @17:43

Në duelin e zhvilluar në Mitrovicë mes Trepçës ‘89 dhe Ferizajit, fituese doli skuadra mitrovicase me rezultat minimal 1-0. Goli…

FA CUP: SWANSEA - BRENTFORD

Celina magjik, gol + asist, kualifikon Swansean

17 February, 2019 @19:05

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në ndeshjen e ekipit të tij sot në përballje ndaj Brentfordit.…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

NË LIGË TË KATËRT

Trajneri Scholes

Foto: Oldham Official

11 February, 2019 @13:45

Prej sot edhe zyrtarisht mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, është trajner. Ai është emëruar në detyrën e…

CITY - CHELSEA

Turpëron Chelsean, rimerr kreun

10 February, 2019 @18:51

Ajo që duhej të ishte ndeshja më e mirë e javës në Angli, doli të ishte më jo-interesantja. Skuadra e…

HUDDERSFIELD - ARSENAL

3 pikë për Arsenalin në “Kirklees Stadium”

9 February, 2019 @17:54

Përkundër mungesave të shumta në formacionin bazë, Arsenali nuk gaboi në transfertën te Huddersfieldi. Londinezët shënuan dy herë në pjesën…

Të gjitha lajmet nga Premier League