Të gjitha lajmet

ROMA - LAZIO

S’ka debutim për Berishën, Roma fiton derbin

S’ka debutim për Berishën, Roma fiton derbin

29 September, 2018 @16:56

Roma
Lazio
Roma 3 : 1 Lazio
L.Pellegrini 45', A.Kolarov 71', F.Fazio 86'' C.Immobile 67'

Stadio Olimpico

Me fitoren e Romës është mbyllur derbi i kryeqytetit italian në Serie A.

Me golat e Pellegrinit, Kolarovit e Fazios, Roma arriti ta mbyllte duelin me fitore 3-1, ndërsa goli i vetëm për Lazio u shënua nga Immobile.

TABELA AKTUALE

Strakosha si zakonisht ishte startues për Lazion, kurse Valon Berisha as sot nuk debutoi, njëjtë si në mesjavë, duke qëndruar rezervë e papërdorur te Lazio.WEST HAM - UNITED

Humbja e radhës, fundi i Mourinhos?

29 September, 2018 @15:26

Pas barazimit ndaj Wolves javën e kaluar dhe eliminimit nga Kupa e Ligës në mesjavë, United ka vazhduar rezultatet e…

JAVA E GJASHTË

Onixi e Vëllaznimi për kreun e tabelës

29 September, 2018 @11:50

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 4 ndeshje në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. Dueli më interesant…

JAVA E SHTATË

Ndeshje nga Podujeva e Drenasi

BOROZANI

29 September, 2018 @11:44

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara dje, xhiroja e shtatë e Superligës vazhdon sot me dy ndeshje të tjera. Në Podujevë,…

HERTHA BERLIN - BAYERN MUNCHEN

Dy gabime radhazi, i rrezikohet kreu

28 September, 2018 @22:59

Pas barazimit me Augsburgun në mesjavë, Bayerni edhe sonte gaboi duke u mposhtur nga Hertha Berlini me rezultat 2-0. Vedad…

TREPÇA '89 - FERIZAJ

Trepça ‘89 minimalisht ndaj Ferizajit

BOROZANI / Arkiv

28 September, 2018 @17:43

Në duelin e zhvilluar në Mitrovicë mes Trepçës ‘89 dhe Ferizajit, fituese doli skuadra mitrovicase me rezultat minimal 1-0. Goli…

DRENICA - BALLKANI

Drenica merr pikë të plota ndaj Ballkanit

28 September, 2018 @17:30

Drenica arriti ta mposhtë Ballkanin me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll. …

KOLUMNE!

Fundjava me super ndeshje!

Design: O.K

28 September, 2018 @14:58

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! Cilat janë top 5 ndeshjet e javës? 1. Roma – Lazio (e shtunë,…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

NAPOLI - FROSINONE

Hysaj startues, Napoli bindshëm

8 December, 2018 @18:01

Mbrojtësi i kombëtare shqiptare, Elseid Hysaj, i është kthyer 11-shes startuese të Napolit sot. Napolitanët kanë shënuar fitore bindëse…

MAX ALLEGRI

Ndikimi i Allegrit te goli

8 December, 2018 @11:13

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pranuar që Inter ka qenë më i rrezikshëm në pjesë të parë të ndeshjes.…

LUCIANO SPALLETTI

Gabimet banale na kushtuan

8 December, 2018 @11:05

Trajneri i Interit Luciano Spalletti në deklaratën e tij pas humbjes së derbit nga Juventusi ka thënë se gabimet i…

Të gjitha lajmet nga Serie A