Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - FERIZAJ

Shend Kelmendi për të parën e sezonit

Shend Kelmendi për të parën e sezonit

31 August, 2019 @18:07

Një gol i Shend Kelmendit në minutën e 32’ të ndeshjes doli të ishte i mjaftueshëm që Flamurtari ta fitonte takimin e zhvilluar sot ndaj Ferizajit në Prishtinë, me ndeshjen që u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-0.

Prishtinasi Kelmendi me golin e tij ia dha Flamurtarit fitoren e parë sezonale, për ta ngritur kështu në kuotën e 4 pikëve, kurse për Ferizajin kjo ishte humbja e dytë pas 3 xhirove të zhvilluara.

TABELA AKTUALE

Xhiron tjetër, Flamurtari e pret Dukagjinin, derisa Ferizaji luan në shtëpi ndaj Vushtrrisë.

FERONIKELI - PRISHTINA

Mendurim Hoti vendos, derbi Niklit

31 August, 2019 @18:01

Në ndeshjen kryesore të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli ka arritur ta mposhtë me rezultat…

DEKLARATA E TRAJNERIT TË DRITËS

Nuhiu: Drita s’i dha rast rivalit

30 August, 2019 @21:16

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot ndaj Dukagjinit në Klinë, ka thënë…

DUKAGJINI - DRITA

Drita dominon dhe merr kreun

30 August, 2019 @18:06

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti me lehtësi Dukagjinin me…

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drita

30 August, 2019 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Dukagjinit dhe të Dritës. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Musa, Haliti, Mustafa, Gava, Merlaku, Demiri, Milicaj,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga