Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur në vitin 1986 në veri të Ukrainës.

I izoluar në paralagje të Londrës për 11 ditë të plota tashmë, Shevchenko në bisedë me Sky Sportin italian ka bërë të ditur se po kalon momentet e vështira me shpresë, duke respektuar të gjitha vendimet që vinë nga qeveria, ashtu që mjekët të kryejnë punën e tyre si duhet.

Por, si mbijetues i Çernobilit, Shevchenko ka bërë edhe krahasimin e atëhershëm me këtë të tashmen.

“Kam përjetuar situatë koxha të ngjajshme kur isha nëntë vjeçar dhe kur ndodhi shpërthimi në Çernobil. Kanë qenë kohëra të vështira. E vetmja gjë që është dashur të bëjmë është të respektojmë vendimet e qeverisë. Nuk duhet bërë çmenduri në këto kohëra, veçanërisht nuk duhet dalur nga shtëpia,” ka thënë Sheva, siç thirret shkurt legjenda e rossonerëve.

Ndër të tjera ai ka përshëdentur gjithë italianët, duke i dëshiruar kalim të shëndeteshëm të kësaj situate.

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

KOMUNIKATA E JUVENTUSIT

Lojtarët e Juventusit “shkrijnë” rrogat

Foto: juventus.com

29 March, 2020 @13:25

Futbollistët e rekord-kampionit të Italisë, Juventus dhe trajneri i skuadrës Maurizio Sarri janë pajtuar që rrogat e tyre mujore të…

MEDIA TALK

Covid-19 e afron futbollin me NBA-në

27 March, 2020 @22:55

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pajtohet që pasi të kalojë epidemia e covid-19 në botë, futbolli do të afrohet…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

Të gjitha lajmet nga Serie A