Të gjitha lajmet

CHELSEA-MILAN

Shkëmbimi interesant!

REUTERS

Shkëmbimi interesant!

1 July, 2013 @22:35

Sulmuesi spanjoll i Chelseat, Fernando Torres, i cili së fundmi u zgjodh këpuca e artë e Kupës së Konfederatave të përfunduar dje në Brazil, mund të jetë në rrugë për Milano! 

Sipas Sport Mediasetit, të afërt me Milanin, Chelsea është frustruar me Napolin dhe moszbritjen e çmimit për sulmuesin uruguajan, Edinson Cavani dhe tash planifikon të përdorë planin B. 

E plani B është ndërrimi i Torresit me sulmuesin italian të rossonerëve, Stephan El Shaarawy! Edhe shtypi italian ka raportuar për një shkëmbim të tillë, për të cilin Chelsea mund të shtojë edhe të holla nëse duhet. JUVE

Bianconeri, Llorente 14

REUTERS

1 July, 2013 @22:23

Sulmuesi i përfaqësueses spanjolle, Fernando Llorente, që u transferua në Juventus pritet të merr fanellën me numër 14 te bianconerët. …

KOLAROV

Juve dhe Galata në luftë

REUTERS

1 July, 2013 @15:04

Krahmbrojtësi i Manchester Cityt, Aleksandar Kolarov, është i lidhur me një kalim të mundshëm në Serie A, ndërsa kalimi te…

BARÇA

Operohet Neymar!

REUTERS

1 July, 2013 @14:42

Sulmuesi fantastik brazilian, Neymar, që e mbylli Kupën e Konfederatave si lojtar më i mirë i turneut dhe fitues i…

ROSSONERI

Honda pranon Milanin

REUTERS

1 July, 2013 @12:40

Corriere dello Sport ka raportuar sot se Milan ka arritur marrëveshje me CSKA-në e Moskës si dhe me futbollistin e…

H'FIELD - L'POOL

Shaqiri asist, Salah për fitore

20 October, 2018 @20:20

Liverpool ka vazhduar serinë e rezultateve të mira dhe bashkë me Manchester Cityn dhe Chelsean, duke qenë ekipet e vetme…

WEST HAM-TOTTENHAM

Tottenham fiton derbin e Londrës

20 October, 2018 @17:57

Një gol i vetëm i shënuar nga Erik Lamela ka mjaftuar të sjellë fitoren minimale të Spurs në udhëtim ndaj…

CHELSEA-MANUTD

Nuk mjafton Martial Show në Stamford Bridge

20 October, 2018 @15:04

Anthony Martial shënoi dy gola për t’i afruar ‘djajtë e kuq’ tek fitorja e parë në Stamford Bridge që nga…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

Të gjitha lajmet nga Premier League