Të gjitha lajmet

TETOVË

Shkëndija nis stërvitjet pa trajnerin Gjoka

27 May, 2020 @12:24

Skuadra e Shkëndijës, kampiones aktuale të Maqedonisë Veriore, ka filluar stërvitjet për tu bërë gati për vazhdimin e stinorit në Ligë të Parë të Maqedonisë.

Sipas mediave shkupjane, stërvitjet janë mbajtur nën kontroll rigoroz për COVID-19, sipas protokollit. Ndërsa në stërvitjen e parë të ekipit nuk ka qenë prezent trajneri shqiptar, Ernest Gjoka.

Në skuadër nuk kanë qenë prezent vetëm dyshja kosovare Ardin Dallku dhe Leart Sadriu.

Pas 23 xhirove në Maqedoninë Veriore lider është Vardari me 46 pikë, ndërsa Shkëndija është e treta me një pikë më pak se Sileksi që ka 36.

Liga e Parë maqedonase parashihet të rifillojë më 11 ose 14 qershor, por ende s’ka marr “vizën” nga organet përkatëse shtetërore.

TETOVË

Shkëndija nis stërvitjet pa trajnerin Gjoka

Foto: KFShkendija.com

27 May, 2020 @12:24

Skuadra e Shkëndijës, kampiones aktuale të Maqedonisë Veriore, ka filluar stërvitjet për tu bërë gati për vazhdimin e stinorit në…

MEDIA TALK

Vjen oferta edhe nga Ligue 1 për Muriqin

Foto: fenerbahce/fb

26 May, 2020 @0:58

Me paraqitjet e këtij stinori te Fenerbahçe, për sulmuesin e Kosovës Vedat Muriqi, ka ardhë edhe një ofertë befasuese, bëjnë…

MALI I ZI

Mali i Zi, rifillon futbolli me tifozë

Foto: Vijesti/ L. Zekovic

25 May, 2020 @22:25

Liga e Parë e Malit të Zi do të rifillojë këtë të shtunë dhe atë me tifozë! Ky është njoftimi…

NEWCASTLE UNITED

Benitez shpreh dëshirën për rikthim

25 May, 2020 @15:26

Pas lajmeve për marrjen e klubit nga miliarderi arab, ish trajneri i Newcastle United Rafael Benitez ka shprehur dëshirën që…

FENERBAHÇE

Aurelio rikthehet te Fenerbahçe

Foto: ajanspor

25 May, 2020 @15:19

Fenerbahçe ka rikthyer ish futbollistin e saj në klub. Marco Aurelio, që pas marrjes së nënshtetësisë turke u quajt Mehmet…

Të gjitha lajmet nga International